جلسه مشترک پارک لرستان و بانک ملی لرستان جهت حمایت حداکثری از فناوران

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان؛ در راستای تحقق شعار سال با عنوان "تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین" و به منظور افزایش نقش بانک ها در توسعه فناوری در استان لرستان صبح امروز جلسه مشترکی فی مابین اعضای هیات رئیسه پارک علم و فناوری لرستان و مدیران اداره امور شعب بانک ملی استان لرستان، در محل این پارک برگزار گردید.

رییس پارک علم و فناوری لرستان در این جلسه گفت: بانک ها جهت اعطای تسهیلات به فناوران وثایق سنگینی مطالبه می‌کنند که تامین آن از عهده عمده فناوران کشور خارج است. با توجه اینکه فناوران مجموعه های کوچکی هستند که جهت راه اندازی کسب و کار خود، نیازمند دریافت حمایت های ویژه و تسهیل گر هستند و در راستای تحقق شعار سال، لازم است نسبت به حمایت از صنایع کوچک و متوسط توجه بیشتری صورت پذیرد.وی افزود: پارک علم و فناوری لرستان قسمتی از تسهیلات خطرپذیر مورد نیاز فناوران را از محل منابع خود و با همکاری صندوق پژوهش و فناوری استان لرستان فراهم می نماید. اما برای ارائه خدمات بیشتر و کاربردی‌تر نیازمند همراهی دیگر منابع تامین کننده است.

فرهاد نامداری بیان کرد: از مجموع ۲۷ شرکت دانش بنیان در استان لرستان، تعداد ۱۹ شرکت در پارک و مراکز رشد استان مستقر هستند و هدف پارک این است که با بهره گیری از شعار سال و حمایت‌های دستگاه های اجرایی، توان مضاعفی را به کار برد تا سطح فناوری و تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان استان افزایش یابد.

وی تشریح کرد: طرح جامع واگذاری اراضی پارک در هیات امنای پارک مصوب شده است و پس از ابلاغ آن از سوی وزارت عتف؛ ظرف چند ماه آینده واگذاری زمین به واحدهای فناور آغاز می شود. لذا در راستای تسهیل پروژه های عمرانی شرکت های فناور، مشارکت و همراهی بانک ها موثر خواهد بود.رئیس اداره امور شعب بانک ملی استان لرستان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در نامگذاری سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین؛ جهت افتتاح شعبه شرکت های دانش بنیان استان لرستان و ارائه کلیه خدمات بانکی به صورت ویژه به شرکت های دانش بنیان، واحدهای فناور و مجموعه پارک علم و فناوری لرستان و واحدهای زیرمجموعه آن اعلام آمادگی نمود.

غلامحسن کریمی تشریح کرد: بانک ملی آمادگی دارد روی طرح های اقتصادی اشتغال زا سرمایه گذاری نماید و در صورت به بهره برداری رسیدن و ایجاد اشتغال می توان با استفاده از ظرفیت قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، درصدی از سود تسهیلات را به صورت بلاعوض به عنوان یارانه از محل اعتبارات عمومی دولتی پرداخت نمود.

وی افزود: با توجه به اینکه تسهیلات بانک ملی در سه حوزه ایجادی، توسعه ای و سرمایه در گردش است، پرداخت تسهیلات به فناوران استان از این ابعاد قابل بررسی و تصمیم‌گیری است و آمادگی هرگونه همکاری در این خصوص را داریم.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان لرستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان یک پارک علم و فناوری در شهر خرم آباد می باشد

    نظرات