شرکت صنعتی پریز ماشین تولید کننده دستگاه پانل بُر تمام اتوماتیک

محمد احمدوند در گفتگو با روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان گفت، شرکت صنعتی پریز ماشین تولید کننده دستگاه پانل بر تمام اتوماتیک است.
شرکت دانش بنیان «صنعتی پریز ماشین» تولید کننده انواع ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته است که در حال حاضر سه محصول را به بازار عرضه می نماید. محصول اصلی شرکت «دستگاه پانل بر تمام اتوماتیک با برند آواد ماشین» است. این محصول یک دستگاه برش انواع مختلف پلیت از جمله چوب، نئوپان و غیره است که به صورت تمام اتوماتیک، دقیق و بدون ضایعات قادر به برش های مختلف است.


در خصوص فرآیند شکل گیری ایده و ثبت شرکت
مدیرعامل شرکت دانش بنیان صنعتی پریز ماشین گفت: ایده اصلی طراحی این دستگاه ۹ سال پیش در کارگاه برش چوب شکل گرفت. عمده اره¬هایی که در بازار ایران موجود است برای برش به سه نفر نیاز دارند که به دلیل ایمنی پایین و آسیب جسمی بالایی که ایجاد می‌کنند، ایده طراحی دستگاهی که نیاز به اپراتور را به حداقل برساند و از طرفی برش را به صورت اتوماتیک انجام دهد، شکل گرفت. اقدام برای ساخت این دستگاه در سال ۱۳۹۰ صورت گرفت ولی به دلیل شرایط تحریم و نبودن قطعات مورد نیاز، ساخت اولین دستگاه تا سال ۱۳۹۶ طول کشید. در این مدت صفر تا صد ساخت دستگاه از نظر طراحی، برق، برنامه نویسی، پنوماتیک و مکانیک در شرکت انجام شد. سه سال پیاپی (سال های ۱۳۹۹-۱۳۹۷) تست آزمون و خطا انجام شد و مدلی که اکنون به بازار ارائه می شود، کاملا تست شده است.
وی افزود: پس از انجام تست های مورد نیاز، شرکت صنعتی پریز ماشین در سال ۱۴۰۰ راه اندازی و چند ماه بعد موفق به اخذ عنوان دانش بنیان نوع ۲ در حوزه فناوری ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته شد.در مقایسه این محصول با دستگاه های موجود در بازار ایران
محمد احمدوند بیان کرد: این دستگاه نیاز به اپراتور به صورت نیمه وقت و قابلیت برش تا ۳۰۰ ورق در روز را دارد. در حالی که دستگاه های معمولی موجود در بازار نیاز به ۳ اپراتور تمام وقت دارند و حداکثر تعداد ۱۵ تا ۲۲ ورق را در روز برش می دهد. همچنین این دستگاه می تواند به صورت همزمان ۵ ورق را برش دهد. در حالی که دستگاه های معمولی قادر به برش صرفاً یک ورق می باشند. سرعت و دقت برش این دستگاه بسیار بالاست و دقت اندازه گیری آن با درصد تلرانس ۰/۵-۰ میلیمتر است. این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که برای اپراتور کاملاً ایمن است و در صورت غفلت نیز اپراتور آسیب نمی بیند.در مقایسه محصول با نمونه‌های خارجی
مدیرعامل شرکت دانش بنیان صنعتی پریز ماشین اظهار داشت: قیمت نمونه های چینی موجود در بازار ایران دو برابر و نمونه های اروپایی چهار برابر قیمت دستگاه تولیدی شرکت «صنعتی پریز ماشین» می باشند. دستگاه تولیدی این شرکت کیفیت قابل قبولی دارد و مزیت آن این است که کل آپشن های دستگاه های موجود در بازار را به صورت یک جا دارد.
وی افزود: بالغ بر ۱۰۰ تا ۱۵۰ دستگاه اروپایی در ایران وجود دارد که با هزینه‌های هنگفتی وارد کشور شده‌اند اما به دلیل مسائل تحریمی امکان ارائه خدمات سرویس و تعمیر میسر نیست و این دستگاه ها بلا استفاده مانده اند.
وی ادعا کرد: شرکت صنعتی پریز ماشین با توجه به دانشی که در حوزه برنامه نویسی، راه اندازی، برق و اتوماسیون دارد می تواند تمامی دستگاه های اروپایی موجود در ایران را تعمیر و راه اندازی نماید و با تبدیل برق و برنامه دستگاه به برق و برنامه این شرکت و با هزینه مقرون به صرفه دستگاه‌های موجود را راه اندازی (اورهال) نماید و خدمات بعدی را به شرکت ها ارائه دهد.در خصوص برنامه‌های آتی شرکت
محمد احمدوند تشریح کرد: این شرکت در حال حاضر با ۲۰ نفر نیروی کار مستقیم و ۳۰ نفر نیروی کار غیرمستقیم سه محصول را در دست تولید دارد و در طرح پنج ساله توسعه، شرکت در نظر دارد تعداد محصولات را به ۱۵ نوع محصول برساند.
با توجه به قیمت مناسب این دستگاه، شرکت اگر نقدینگی و فضای لازم را داشته باشد امکان ساخت این دستگاه به منظور صادرات را دارد. در صورت تولید، علاوه بر ممانعت از خروج ارز از کشور، ارز آور نیز می باشد. همچنین ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ نفر نیروی کار مستقیم و ۲۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم تا سال ۱۴۰۵ از برنامه های اصلی این شرکت است.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان لرستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان یک پارک علم و فناوری در شهر خرم آباد می باشد

    نظرات