اولین بازار منطقه آزاد هوشمند خاورمیانه...

اولین بازار منطقه آزاد هوشمند خاورمیانه...

اولین بازار منطقه آزاد هوشمند خاورمیانه در دبی افتتاح می‌شود

بازار ییوو (Yiwu) که قرار است به زودی در منطقه آزاد جبل علی (Jafza) افتتاح شود، اولین بازار منطقه آزاد هوشمند در خاورمیانه خواهد بود که به صنایع خرده فروشی و عمده فروشی پاسخ می‌دهد.

این بازار نتیجه مشارکت بین دی.پی ورلد (DP World) و کامیدیتی سیتی گروپ چین (China Commodity City Group) است که بزرگترین بازار عمده فروشی جهان را در چین برای کالاهای کوچک ساخته و مدیریت می‌کند، که بیش از ۶ میلیون متر مربع وسعت دارد و روزانه نزدیک به ۲۱۰۰۰۰ بازدید کننده را جذب می‌نماید.

بازار ییوو دبی بیش از ۲۰۰۰۰۰ متر مربع مساحت دارد که بین ۳۲۴ انبار گمرکی و ۱۶۰۰ نمایشگاه تقسیم شده است، و در حال حاضر ۹۹ درصد از نمایشگاه‌ها اشغال شده است.
سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیون درهمی تنها مرحله اول بازار معامله‌گران دبی (DTM) است. با استفاده از موقعیت استراتژیک دبی و راه‌حل‌های لجستیکی پیشرفته، دی.پی ورلد کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به تخفیف‌های عمده‌فروشی با کاهش هزینه‌های زنجیره تامین و زمان چرخش دسترسی داشته باشند.

احمد الحداد، مدیر اجرایی پارک‌ها و مناطق، دی.پی ورلد امارات، گفت: "جفزا به عنوان یکی از قطب‌های تجاری و لجستیکی جهانی، به تجار کمک کرده تا با دسترسی به ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی جهان از طریق هوایی، فرصت‌ها را به حداکثر برسانند. حمل و نقل دریایی و جاده‌ای همچنین کارایی حداکثری را در زمینه تهیه، انجام معاملات و فروش نهایی ممکن کرده است. با بازار ییوو دی.تی.ام، امیدواریم که از این نقاط قوت استفاده کنیم. پس از تکمیل، این بازار تجارت و جابجایی کالاها را تسریع کرده و هزینه‌های زنجیره تامین را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، از آنجایی که چین یکی از شرکای تجاری کلیدی ما است، بازار همکاری اقتصادی و تجاری بین امارات و چین را تقویت خواهد کرد."

کیومینگ ژانگ، مدیر کل بازار ییوو گفت: "اینجا در بازار ییوو، سفری فوق‌العاده شلوغ و هیجان‌انگیز برای ما بود. اخیراً گواهی پایان ساختمان را از تراخیص دریافت کرده‌ایم و اکنون در آستانه افتتاحیه بزرگ هستیم. ما بر این باوریم که مشاغلی که در بخش تجارت دبی فعالیت می‌کنند از راه‌حل‌های پیشرفته نهایی بازار ییوو  سود زیادی خواهند برد.

نمایشگاه‌ها و انبارهای بازار، آن را به یک راه‌حل ایده‌آل برای تمام نیازهای تجاری تبدیل می‌کند. شرکت‌ها اکنون می‌توانند از امکانات ذخیره‌سازی و لجستیک و همچنین دسترسی بیشتر به مخاطبان خریدار خود بهره‌مند شوند، که آنها را به بازارهای کلیدی در سراسر جهان متصل می‌کنند."

تجارت دیجیتال، موقعیت لجستیکی

این بازار یک منطقه آزاد دوگانه را به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این امکان جابجایی کالاها را مستقیماً از فرودگاه یا کنار اسکله به مناطق ذخیره‌سازی فراهم می‌کند، بنابراین از هرگونه هزینه گمرکی اضافی جلوگیری می‌شود. بازار ییوو همچنین یک خط تدارکات بین‌المللی اختصاصی بین بازار ییوو دبی و بازار ییوو چین ایجاد می‌کند تا هزینه‌های رقابتی و توزیع یکپارچه در سراسر منطقه را فراهم کند.

بازار ییوو از طریق همکاری با دی.پی ورلد دبی قصد دارد فرآیند تجارت را برای مشتریان خود دیجیتالی کند. این خدمات شامل درگاه‌های پرداخت امن برای تراکنش‌های الکترونیکی، نگهداری موجودی‌های آنلاین، اظهارنامه‌های سفارشی، و همچنین ترخیص دروازه‌های بار بدون دردسر است.

پل‌های تجاری

بازار ییوو به عنوان یک پل تجاری بین امارات و بازارهای سراسر جهان عمل خواهد کرد. با در نظر گرفتن امکانات برندهای بین‌المللی، بازار به عنوان حائل منطقه‌ای برای محصولات آنها در صورت اختلال در زنجیره تامین عمل می‌کند و اطمینان از ادامه تقاضا برای این محصولات تامین می‌شود.

مزایای ارائه شده توسط بازار ییوو همچنین شامل ۱۰۰ درصد مالکیت خارجی، ۱۰۰ درصد بازگرداندن سرمایه و سود خارجی و عدم تعرفه برای صادرات مجدد است. نزدیکی آن به بندر جبل علی و فرودگاه بین‌المللی آل مکتوم امکان دسترسی آسان به حمل و نقل هوایی و دریایی را فراهم می‌کند.

علاوه بر این، بازار ییوو بر تعهد خود به پایداری تاکید کرده و بیش از ۱۱۸۳۵ متر مربع پنل‌های خورشیدی را در هشت بلوک از ده بلوک انبارهای خود نصب کرده است، و این بیش از ۲۰ درصد نیاز این بازار به برق را برآورده می‌کند

لینک اصل خبر در سایت تجارت طلایی نیک روش

منبع خبر

تجارت طلایی نیک روش

تجارت طلایی نیک روش

تجارت طلایی نیک روش یک شرکت در شهر تهران می باشد

    نظرات