شبکه سازی یک اصل در برنامه های پارک علم و فناوری است

شبکه سازی یک اصل در برنامه های پارک علم و فناوری است


دکتر مسعود میرزائی شهرابی، روز سه شنبه ۲۴ ام خرداد ۱۴۰۱ در نشست با گروهی از اساتید بسیجی فعال در حوزه‌ پژوهش و فناوری دانشگاه و موسسات آموزش‌ عالی غیر انتفاعی استان خراسان رضوی، تاکید کرد: " شبکه‌سازی یک اصل در برنامه پارک علم و فناوری است و ما از ابتدای حضور به دنبال آن بوده‌ایم؛ درب پارک به روی همه‌ی فناوران و صاحبان ایده باز است."

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان رضوی، سه شنبه ۲۴ ام خرداد ۱۴۰۱، پارک علم و فناوری خراسان رضوی میزبان گروهی از اساتید بسیجی فعال در حوزه‌ پژوهش و فناوری دانشگاه و موسسات آموزش‌ عالی غیر انتفاعی استان بود.
سرکار خانم مهندس خنده‌رو، رئیس اداره توسعه مراکز فناوری و ارتباط با دانشگاه پارک و جناب آقای مهندس مظلوم‌زاده، در این نشست به معرفی اجمالی فعالیت‌های پارک، شرکت‌های فناور و همچنین بررسی طرح گرنت فناوری (جوانه‌) و دستیار فناوری جهت آشنایی بیشتر پرداختند.
دکتر مسعود میرزائی شهرابی رئیس پارک علم و فناوری خراسان در ادامه  ضمن ابراز خرسندی از ایجاد چنین جلساتی متذکر شد: شبکه‌سازی یک اصل در برنامه پارک علم و فناوری است و ما از ابتدای حضور به دنبال آن بوده‌ و هستیم و به این منظور درب پارک به روی همه‌ی فناوران و صاحبان ایده باز است.
دکتر میرزائی همچنین ادامه داد: در اینجا لازم می دانم به این مطلب مهم اشاره کنم که کشور ما در حوزه مستند سازی و چاپ مقالات علمی در منطقه به خوبی توانسته است بدرخشد، اما متاسفانه در مقابل آن مسیر فناوری برایمان غبارآلود است و می‌بایست در ابتدا بتوانیم مسیر فعالیت را روشن و با دست یابی به استاندارهای جهانی مطالبات را مطرح نماییم.
رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی همچنین در پاسخ به سوال برخی اساتید به این مورد که "به دانشجویان دارای مدرک از دانشگاه‌ها و موسسات غیر انتفاعی اهمیت کمتری داده می‌شود" پاسخ داد: کشورهایی که در عرصه فناوری حرفی برای گفتن دارند به دنبال نیروی با مهارت هستند نه فقط مدرک، معدل و یا نوع دانشگاه.
ایشان همچنین به تشریح سیاست‌های پارک در امسال پرداخت و تاکید نمود: عرصه‌های داری مزیت‌‌ منطقه‌ای در الویت توجه قرار داشته و از اساتید بسیجی خواست تا در توسعه فناوری در این عرصه‌ها به پارک کمک نمایند.

در پایان این نشست دکتر میرزائی با معرفی صفحه https://network.kstp.ir از اساتید خواستند تا درجهت آگاه سازی و معرفی دستاوردهای پارک علم و فناوری به دانشجویان جهادی وار تلاش کنند.

شایان ذکر است، اساتید بسیجی فعال استان با همراهی مهندس سید مهدی مظلوم زاده، مسئول ایجاد گفتمان‌سازی در استان از شرکت‌ خدمات نیروگاهی آهار شرق و پیمان خطوط شرق بازدید به عمل آوردند.لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی

منبع خبر

پارک علم و فناوری خراسان رضوی

پارک علم و فناوری خراسان رضوی

پارک علم و فناوری خراسان رضوی یک پارک علم و فناوری در شهر مشهد می باشد

    نظرات