شرکت مخابرات زیرساخت های پارک علم و فناوری لرستان را تامین می نماید.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، جلسه مشترک فی مابین پارک علم و فناوری لرستان و شرکت مخابرات استان لرستان در محل این پارک برگزار شد. در این جلسه نیازمندی های شرکت مخابرات و پارک مطرح و طرفین جهت رفع این نیازمندی ها قول مساعدت و همکاری دادند.

مدیرعامل شرکت مخابرات استان لرستان راه برون رفت جامعه و حل بحران های کنونی کشور را تکیه بر علم و فناوری دانست و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور در حوزه های مرتبط با ICT با هزینه پایین بسیار اشتغال زا هستند و شرکت هایی در کشور وجود دارند که در حوزه IT ورود کرده و درآمد آن ها از مجموع درآمد شرکت مخابرات استان لرستان بیشتر و ارزش سهام آن­ها نیز گرانبهاتر است.

نبی الله شمسی فر اظهار داشت: عمده هزینه ها و درآمدهای شرکت مخابرات استان لرستان در حوزه CT می باشد. لذا مخابرات استان در نظر دارد با استفاده از داده های در دسترس نسبت به توسعه فعالیت ها و درآمدهای خود در حوزه IT نیز اقدام کند و در این راستا دست همکاری و کمک پارک علم و فناوری و شرکت های فناور را  به گرمی می فشارد.

وی افزود: مخابرات استان لرستان در برخی از حوزه‌ها نیز هزینه‌های زیادی متحمل می‌شود که نیازمند ورود فناوران استان در این بخش هاست تا علاوه بر کاهش هزینه‌ها، ارزش افزوده بالایی ایجاد شود.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان گفت: یکی از اهداف اصلی پارک در سطح انتقال تکنولوژی این است که مسئله را از دستگاه های اجرایی و صنایع بزرگ بگیرد و طی مشارکت با اعضای هیات علمی در قالب رساله ها و پایان نامه های تحصیلات تکمیلی جنبه تئوری مسائل بررسی و در نهایت نیروهای متخصص تربیت یافته در قالب مجموعه های فناور جدید در حل این مسائل پیشقدم شوند.

فرهاد نامداری بیان داشت: همچنین این پارک بر اساس زمینه تخصصی، جلساتی را با مدیران دستگاه‌های اجرایی، واحدهای فناور و اعضای هیات علمی برنامه ریزی نموده است که در این جلسات مسائل مرتبط با این حوزه های تخصصی طرح شوند و امید است اعضای هیات علمی و دانشجویان به حوزه های فناوری و نوآوری ورود نمایند.

وی افزود: این پارک با بهره برداری از ساختمان فناوری خود ظرف ۳ ماه آینده، آماده پذیرش فناوران بیشتری خواهد بود. همچنین در آینده نزدیک اراضی پارک به فناوران واگذار خواهد شد و نیازمند همکاری مخابرات استان در تامین زیرساخت‌های نرم‌افزاری بویژه افزایش ظرفیت شبکه فیبر نوری و افزایش تعداد خطوط تلفن ثابت هستیم.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان لرستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان یک پارک علم و فناوری در شهر خرم آباد می باشد

    نظرات