برگزاری جلسه خوشه تخصصی فناوران حوزه برق و الکترونیک

برگزاری جلسه خوشه تخصصی فناوران حوزه برق و الکترونیک

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان، اولین جلسه خوشه های تخصصی فناوران پارک علم و فناوری لرستان با محوریت خوشه برق و الکترونیک برگزار گردید.

سرپرست پارک علم و فناوری لرستان هدف از تشکیل خوشه های تخصصی را ایجاد هم افزایی بین واحدهای فناور این حوزه‌ها در راستای انجام کارهای مشترک با یکدیگر و رفع نیازمندی های یکدیگر برشمرد.

فرهاد نامداری گفت: یکی از ماموریت‌های جدید پارک علم و فناوری لرستان این است که در حوزه عقد قراردادهای تقاضامحور در قالب عقد قراردادهای تحقیقاتی و پژوهشی دستگاه های اجرایی ورود و مسئولیت اجرای قراردادها را به واحدهای فناور توانمند مستقر واگذار نماید.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از واحدهای صنعتی استان در حوزه مدیریت بهینه انرژی و مصرف مشکل دارند، افزود: این پارک همچنین با ورود به حوزه نیازمندی های صنایع استان، نسبت به عقد قراردادهای همکاری در راستای بازارسازی برای محصولات فناورانه ورود خواهد کرد.

در ادامه واحدهای فناور نیز مسائل و مشکلات پیش روی تولید محصولات خود را بیان کردند و عدم پذیرش محصولات فناورانه ایرانی در بازار در رقابت با کالاهای بعضاً ارزان قیمت و بی کیفیت خارجی، طولانی بودن مسیر اخذ علامت استاندارد، مشکل برندسازی، نبود سرمایه گذار در حوزه فناوری، مشکل تامین مواد اولیه در داخل کشور و مشکلات واردات مواد اولیه را از عمده ترین مسائل خود برشمرند.

در پایان سرپرست پارک علم و فناوری لرستان یکی از مشکلات بزرگ توسعه‌ی فناوری در استان را کمبود فضا جهت استقرار واحدهای فناور در مراکز رشد به ویژه در مراکز رشد واحد‌های فناور شهرستان های بروجرد و دلفان برشمرد.

وی بیان داشت: در این راستا این پارک رایزنی های بسیاری را با مسئولان و روسای ادارات مختلف در سطوح مختلف استانی و شهرستانی نموده است و امیدواریم دستگاه‌های اجرایی همکاری لازم را برای حل این مشکل استانی داشته باشند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان لرستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان یک پارک علم و فناوری در شهر خرم آباد می باشد

    نظرات