بازدید معاون امور زنان و خانواده دولت سیزدهم از پارک علم و فناوری کردستان

بازدید معاون امور زنان و خانواده دولت سیزدهم از پارک علم و فناوری کردستان

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان؛ معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور در این بازدید در گفتگوی صمیمانه با مدیران و نمایندگان شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور، مجموعه برنامه‌های دولت را در حمایت از ایده‌های فناورانه و نوآورانه و تعامل با بخش خصوصی به منظور توسعه پایدار و اشتغال‌آفرینی با تکیه بر حضور پررنگ بانوان کارآفرین را تشریح نمود.

وی در جریان این بازدید ضمن گفتگو با بانوان مستقر در پارک که مدیریت شرکت‌های دانش بنیان در بستر کارآفرینی را برعهده دارند فعالیت‌های این شرکت‌ها را بسیار ارزشمند و شایان توجه و حرکتی مهم در روند توسعه استفاده از فعالیت‌های دانش بنیان عنوان کرد.

معاون امور زنان و خانواده ریاست‌جمهور در ادامه افزود: این معاونت تمام تلاش خود را در جهت تسهیل‌گری برای بانوان کارآفرین، رفع مشکلات بیمه، تسهیل در اخذ مجوز و سایر مشکلات به کار خواهد گرفت.

خزعلی با بیان این مطلب که بازدید از واحدهای فناور و دانش‌بنیان با مدیر عاملی بانوان به درخواست خود ایشان انجام شده است، ادامه داد: در این بازدید شاهد کارآفرینی، نوآوری و خلاقیت بانوان در حوزه مدیریت شرکت‌های دانش‌بنیان بودیم که این نوید را می‌دهد که بانوان در آینده کشور نقش پررنگ‌تری ایفا نمایند.

معاون رییس جمهور درپایان این بازدید گفت: شرکت‌های دانش بنیان تحت مدیریت بانوان  مستقر در این بازدید در زمینه‌های اشتغال‌زایی با به کارگیری استعدادهای درخشان و نیروهای فناور فعالیت‌های شایان توجهی داشته‌اند.

در این دیدار، دکتر قادرزاده رییس پارک علم و فناوری کردستان نیز با تشکر از حضور دکتر خزعلی و گفتگوی صمیمانه با واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان که با مدیریت بانوان فعالیت می‌کنند، گفت: سال گذشته شرکت‌های فناور، بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال درآمد کسب کردند که در این میان نقش این واحدهای فناور بسیار چشمگیر بوده است.

حامد قادرزاده با بیان اینکه ۲۵ واحد پارکی داریم که به مرحله تجاری سازی رسیده‌اند، افزود: هم اکنون ۳۷ شرکت دانش‌بنیان در استان فعالیت دارند که پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال جاری این تعداد به ۷۰ مورد برسد.

وی با اشاره به شعار سال نیز تصریح کرد: در سال "تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین" تمامی سعی خود را برای رفع مشکلات تولید دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین به خصوص برای بانوان کارآفرین و شاغل در پارک علم و فناوری کردستان به‌کار خواهیم بست.

بانوان کارآفرین و مدیران عامل واحدهای فناور و دانش‌بنیان نیز در این دیدار، مشکلات و دغدغه‌های خود را در زمینه سرمایه‌گذاری، کمبود فضای استقرار، مشکلات مالیاتی و تسهیلاتی با معاون جمهور در میان گذاشتند تا زمینه رفع مشکلات این حوزه فراهم شود.

در این دیدار مدیران عامل خانم به بیان فعالیت‌های، دستاوردها، و دغدغه‌های خود از جمله تسهیل فضای کسب‌و کار، رفع مشکل بروکراسی اداری، حمایت بیشتر از بانوان کارآفرین و توجه به رفع موانع تولید پرداختند.

خانم‌ها یزدان‌پناه مدیر عامل تعاونی نوین پرداز ژیرو، عنایتی مدیر عامل پرتو رایانه پژوهان هیژ ا، استیفایی از واحد فناور ستاره صبح روناک کردستان، حیدری و زندی از بهین پژوهان روشا صنعت،  روژین آریائی نژا د مدیر عامل مدیریت پسماند ژیان پاک آکا م، سرور رحمانی مدیر عامل خدمات فنی مهندسی بیرکارسیستم، بیان ریحانی فر مدیر عامل تدبیر تجارت دال کورد، نازیلا نوری مدیر عامل پاسادان ئیشکاو، هانا باتمانی مدیر عامل سابین طراوت گلسان هانا در این دیدار به بیان نقطه‌نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری کردستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان یک پارک علم و فناوری در شهر سنندج می باشد

    نظرات