پارک علم و فناوری گلستان، کانون شکل‌گیری تعاملات دوجانبه ایران و جمهوری تاتارستان روسیه

پارک علم و فناوری گلستان، کانون شکل‌گیری تعاملات دوجانبه ایران و جمهوری تاتارستان روسیه

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، این هیئت تجاری روسی که با هدف اجرای تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک، توسعه صادرات و افزایش سطح مبادلات تجاری بین گلستان و جمهوری تاتارستان در استان حاضر شدند، با حضور در کارخانه نوآوری گرگان به تعاملات دو جانبه و انجام مذاکرات B۲B با تولیدکنندگان، شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور، استارتاپ‌ها و بازرگانان پرداختند.

دکتر مهدی غفاری، رئیس پارک علم و فناوری گلستان در حاشیه این نشست‌ها با اشاره به توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌های استان گلستان، بر برقراری روابط علمی و فناورانه با جمهوری تاتارستان روسیه تاکید کرد.

دکتر غفاری اظهارکرد: در سفر هیئت تاتارستاتی به استان موضوعات مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، صنایع شیمیایی، حمل و نقل، ساختمان، نفت و پتروشیمی در قالب ۶ پنل بین تجار، بازرگانان، تولیدکنندگان و البته استارتاپ‌ها برگزار شد.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان گفت: استان گلستان از نظر جغرافیایی در شرایط خاصی قرار دارد و دسترسی به دریا و کشورهای منطقه آسیای میانه، موقعیتی منحصربه‌فرد ایجاد کرده که حضور هیئت‌های تجاری، به‌منظور استفاده از ظرفیت‌های دوطرف است.

وی بیان کرد: جمهوری تاتارستان در زمینه‌های نفت، پتروشیمی، حمل و نقل، صنایع هوایی و ... دارای ظرفیت‌های فراوانی است و در مقابل گلستان نیز فرصت‌های خوبی در موضوعات صنایع شیمیایی، دارویی و کشاورزی دارد.

دکتر غفاری خاطرنشان کرد: در یادداشت تفاهم همکاری بین جمهوری تاتارستان روسیه و گلستان یکی از محورهای اصلی، توسعه همکاری‌های حوزه فناوری است که این بخش با محوریت پارک علم و فناوری گلستان دنبال خواهد شد.

  لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گلستان

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری گلستان

  پارک علم و فناوری گلستان

  پارک علم و فناوری گلستان یک پارک علم و فناوری در شهر آق قلا می باشد

   نظرات