درخشش شرکتهای دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در اجلاسیه ملی جهادگران

درخشش شرکتهای دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری خراسان جنوبی در اجلاسیه ملی جهادگران

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم وفناوری خراسان جنوبی رویداد ملی جهاد مقدس (اجلاس جهادگران کشور) با حضور معاول اول رئیس جمهور، جمعی از مسوولان کشوری و لشکری، استاندار خراسان جنوبی، نخبگان و گروه‌های جهادی از سراسر کشور در مصلای امام خمینی (ره) فردوس برگزار شد.

سخنران ویژه این مراسم که اولین بار در این سطح برگزار می‌شود، معاون اول رئیس جمهور است.

۶۰۰ نخبه جهادی در اجلاسیه ملی جهادگران حضور دارند و محوریت اجلاسیه حرکت جهادی رهبر معظم انقلاب در زلزله سال ۱۳۴۷ فردوس است.

همزمان با برگزاری اجلاسیه ملی جهادگران که برنامه‌های ذیل آن از اوایل شهریور امسال در خراسان جنوبی آغاز شد، قرار است ۱۳ شهریور به عنوان مبدا تشکیل گروه‌های جهادی در کشور معرفی شود.

همچنین در این مراسم از کتاب «دوباره فردوس» که روایتی از حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و خدمات جهادی ایشان در آن ایام است، رونمایی خواهد شد. این کتاب به قلم سید علیرضا مهرداد نوشته شده و اولین بار خاطرات و اسناد منتشر نشده از رهبر انقلاب در موضوع حضور ایشان در زلزله فردوس سال ۱۳۴۷ منتشر می‌شود.

سال ۱۳۴۷ زلزله مخرب نهم و دهم شهریور ماه در دشت بیاض و شهر فردوس باعث کشته و زخمی شدن تعداد زیادی از هموطنان شد و سیزدهم شهریور مقام معظم رهبری به همراه جمعی از طلاب مشهد به کمک مردم آسیب‌دیده منطقه شتافتند و کمک‌رسانی به مردم زلزله‌زده فردوس و حومه تا حدود دو ماه بعد از آن حادثه توسط ایشان و روحانیت و گروه‌های مردمی ادامه داشت.

در حاشیه این اجلاس، نمایشگاهی با عنوان "اقتصاد به توان مردم" با حضور ۸۰ واحد تولیدی و خدماتی از سرتاسر استان برگزار شد که ۱۷ شرکت دانش بنیان و فناور مستقر در پارک علم و فناوری و مراکز رشد تابعه در آن حضور فعال داشتند.

https://b2n.ir/t28562

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

منبع خبر

پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

پارک علم و فناوری خراسان جنوبی

پارک علم و فناوری خراسان جنوبی یک پارک علم و فناوری در شهر بیرجند می باشد

    نظرات