نخستین استارتاپ‌ویکند بانوان خلاق استان گلستان به پایان رسید

نخستین استارتاپ‌ویکند بانوان خلاق استان گلستان به پایان رسید

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری گلستان، آئین اختتامیه نخستین استارتاپ‌ویکند بانوان خلاق استان گلستان عصر امروز با حضور استاندار و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان گلستان در محل تالار استاد مطهری دانشگاه گلستان برگزار شد.

در این مراسم دکتر حق‌شناس، استاندار گلستان با اشاره به تاثیر ایده‌های نو و خلاقانه در تولید ثروت، اظهار کرد: به شدت در کشور نیازمند ایده‌های نو و خلاقانه در همه عرصه‌ها هستیم.

دکتر حق‌شناس تصریح کرد: امروزه تکنولوژی، یکی از مبانی مهم تولید کالا و خدمات است که موجب افزایش بهره‌وری می‌شود.

وی، آموزش بانوان و پرورش خلاقیت در آنان را در پرورش و تربیت نسل آینده تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: استفاده از ایده‌های کاربردی می‌تواند نقطه عطفی در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، گردشگری، خدمات، مدولباس، سلامت و ... باشد.

استاندار گلستان خواستار ارائه ایده‌های خلاقانه برای حل مشکلات استان در حوزه‌های مختلف از قبیل کاهش تلفات محصولات کشاورزی و ... شد.

در ادامه این مراسم، دکتر غفاری، رئیس پارک علم و فناوری گلستان نیز بیان داشت: طی سه روز گذشته شاهد رقابتی شورانگیز بین بانوان حاضر در این رویداد بودیم که در روز اول طرح‌های کسب‌وکار خود را آماده و پس از سه روز تلاش بی‌وقفه و کسب تجربه با حضور در کارگاه‌های آموزشی متعدد و مشاوره با منتورها در روز پایانی به دفاع از طرح‌های خود پرداختند.

دکتر غفاری با بیان اینکه برگزاری کل این رویداد بر اساس توانمندی بانوان طراحی و به اجرا درآمد، تصریح کرد: تمامی منتورهای حاضر در این رویداد هم از بانوان ما بودند که این امر خود نشان‌دهنده پتانسیل‌های متعدد حاضر در منطقه است.

رئیس پارک علم و فناوری گلستان در پایان خاطرنشان ساخت: امید داریم که بتوانیم با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی استان جریانی را بوجود آوریم تا بتوانیم به ایجاد کسب‌و‌کارهای درست و اصولی در آینده کمک کنیم.

گفتنی است، گروه " آرت‌سین " با طرح استودیوی مجازی طراحی تخصصی منسوجات و دکوراسیون داخلی، گروه " ژیلافود " با طرح تاسیس واحد فرآوری ضایعات کشتارگاه‌های طیور به ژلاتین و گروه " اوپال " با طرح تولید کفش‌های زنانه طبی به روش جدید به ترتیب مقام‌های اول تا سوم را به‌دست آوردند که به تیم اول مبلغ ۷ میلیون، تیم دوم ۵ میلیون و تیم سوم مبلغ ۳ میلیون تومان از طرف پارک علم و فناوری گلستان و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری گلستان تعلق گرفت.

علاوه‌بر این، پارک علم و فناوری گلستان حمایت‌های ویژه‌ای از قبیل حمایت منتورینگ از تیم‌های برتر، حمایت مالی بلندمدت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان از سه تیم برتر، استقرار تیم‌های برتر در مرکز رشد بدون نیاز به داوری اولیه و ارائه خدمات مشاوره‌ای به کلیه شرکت‌کنندگان این رویداد در نظر گرفته است.

  لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گلستان

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری گلستان

  پارک علم و فناوری گلستان

  پارک علم و فناوری گلستان یک پارک علم و فناوری در شهر آق قلا می باشد

   نظرات