دستگاه لایه‌نشانی شیمیایی به کمک پلاسما تولید شد

دستگاه لایه‌نشانی شیمیایی به کمک پلاسما تولید شد

حبیب اله دماوندی مدیر عامل شرکت دانش بنیان پلاسما فن آور امین در این‌باره گفت: عمده فعالیت‌های این شرکت در زمینه طراحی و ساخت سیستم‌های لایه نشانی تحت خلاء به کمک پلاسما و هم چنین انواع منابع تغذیه متناسب با کاربرد‌های مهندسی سطح است. دستگاه لایه نشانی شیمیایی از بخار به کمک پلاسما از جمله تجهیزات دانش بنیان این شرکت است که پیش از این صرفاً از طریق واردات تامین می‌شد.

وی افزود: نیتروژن دهی پلاسمایی یکی دیگر از محروهای فعالیت این شرکت است. از جمله قطعاتی که به کمک نیتروژن دهی پلاسمایی تحت عملیات لایه نشانی سطحی قرار می‌گیرند عبارتند از چرخ دنده ها، میل لنگ ها، میل بادامک ها، قالب های دایکست، قالب‌های اکستروژن، قالب‌های فورج، قالب‌های شکل دهی، قالب‌های پلاستیک، حدیده‌ها، ابزار‌های برشی، ماردون‌ها، محورها و سایر قطعات صنعتی،....

وی در تشریح بیشتر فعالیت‌های این شرکت دانش بنیان افزود: مشتریان این واحد صنعتی، عموماً شرکت‌های هستند که با قالب‌های صنعتی سرو کار دارند. با کمک تکنولوژی ارائه شده از سوی شرکت، عمر این قالب‌ها چند برابر می‌شود. از جمله این صنایع می‌توان به صنعت خودرو‌سازی و آلومینیوم‌سازی اشاره کرد.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده از سوی شرکت، اظهار کرد: برای برخی صنایعی که تیراژ تولید بالایی ندارن، خرید دستگاه لایه نشانی شیمایی برای ارتقایی سطح کیفی قالب‌ها برای آنان به صرفه نیست. به همین خاطر شرکت خود راساً با اخذ هزینه این کار را برای آنان انجام می‌دهد.

دماوندی تفاوت قیمت محصول تولد شده با نمونه مشابه خارحی در این شرکت را گاهاً تا ۶ برابر کمتر عنوان کرد و افزود: پس از اعمال تحریم‌های ظالمانه اقبال بیشتری به خرید محصولات دانش بنیان از داخل ایجاد شده است. به ویژه آنکه با نوسان نرخ ارز و افزایش چند برابری قیمت محصولات خارجی و همچنین کیفیت قابل قبول محصولات دانش بنیان تولید شده در داخل واردات این محصولات دیگر توجیه چندانی ندارد.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳

اخبار مرتبط:

توسعه علمی و فناوری کشور در گرو حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان

چگونگی موفقیت شرکت‌های دانش‌بنیان از نگاه روسای پارک‌های علم‌وفناوری

استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در اماکن مسکونی تهران با همکاری شهرداری تهران

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان با ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی سرعت می‌گیرد

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع خبر

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

    نظرات