چگونه تحریم بازار شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی را توسعه داد

کوروش شیروانی جوزدانی مدیر عامل شرکت دانش‌بنیان پوششهای محافظ توربین دوام در این‌باره گفت: محصول پوشش‌های پایه آلومینایدی در حفاظت از پره‌های توربین گاز هوایی، صنعتی و نیروگاهی کاربرد دارد. این محصول از نظر ترکیب شیمیایی به چهار دسته: آلومیناید ساده، سیلیسیم آلومیناید، کروم آلومیناید و پلاتین آلومیناید تقسیم می‌شود. در حال حاضر تمرکز شرکت بر تامین نیاز داخلی است و در خصوص این محصول صادراتی نداشته‌ایم و تمام توان مجموعه را برای پاسخ‌دهی به درخواست‌های شرکت‌های داخلی به کار برده‌ایم.

مدیر عامل شرکت دانش بنیان پوشش‌های محافظ توربین دوام در ادامه با اشاره به مشکلات اولیه در تولید محصول افزود: با توجه به نوسانات ارزی و تحریم و همچنین مشکلات بعدی برای واردات این محصول و محصولات مشابه، تامین آن برای واحدهای صنعتی بسیار مشکل شد، زمانی که شرکت اعلام کرد که با ۵۰ درصد قیمت نمونه مشابه خارجی و با همان کیفیت این محصول را تولید می‌کند با واکنش بسیار مثبت مشتریان مواجه شد.

وی با اشاره به جوانب مختلف اثرات تحریم اظهار کرد: شاید تحریم در برخی موارد از جمله تامین برخی مواد اولیه مشکلاتی را به وجود آورده باشد، اما یک بازار قابل توجه پیش روی شرکت‌های دانش بنیان قرار داده است که امیدواریم با استفاده از این فرصت کم‌نظیر هر روز محصولات متنوع تری به دست متخصصان جوان و شرکت‌های دانش بنیان بومی‌سازی شود.

گزارش از: مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳

اخبار مرتبط:

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع خبر

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

    نظرات