کالاهای دانش‌بنیان را برنامه فروش اقساطی «جهش تولید» رونق می‌بخشد

کالاهای دانش‌بنیان را برنامه فروش اقساطی «جهش تولید» رونق می‌بخشد

ایجاد جهش واقعی در تولید از طریق ابزارهای کار آمد و ایجاد برنامه‌های راهبردی متناسب با شرایط تولید در کشور امکان پذیر است. برنامه‌های مانند فروش اقساطی کالاهای مصرفی دانش بنیان از جمله عینی‌ترین تلاش‌ها در مسیر ایجاد رونق و جهش در تولید محسوب می‌شود که می‌تواند محقق کننده منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) باشد.

بر اساس این برنامه، کالاهای مصرفی دانش بنیان می‌توانند تا سقف ۸۰ درصد قیمت محصول را تسهیلات دریافت کننند. دوره بازپرداخت اصل و سود تسهیلات حداکثر ۱۲ ماهه (در بازه های ۱ ماهه یا ۳ ماهه) می‌باشد. چک،سفته و وثایق ملکی، از جمله مواردی است که می‌تواند جهت تضمیمن بازپرداخت تسهیلات در نظر گرفته شود.

ارائه تسهیلات

این تسهیلات می‌تواند مصرف کنندگان کالاهای مصرفی دانش بنیان را ترغیب کند که به جای خرید کالاهای دیگر به ویژه اقلام وارداتی، کالاهای با کیفیت دانش بنیان را جایگزین کنند و از تسهیلات ۸۰ درصدی خرید نیز برخوردار شوند.

محمد صاحبکار خراسانی، رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری،در باره انواع حمایت‌های در نظر گرفته شده برای شرکت‌های دانش بنیان، اظهار کرد: فرایند حمایت‌ها از شرکت‌های دانش بنیان کامل تر شده اما باز هم در صدد هستیم که سبد برنامه حمایتی گسترده‌تری را برای شرکت‌های دانش بنیان تدارک ببینیم.

صاحبکار با بیان اینکه توسعه بازار داخلی شرکت‌ها یا بازار دولتی هم جزء برنامه‌های ویژه معاونت علمی و فناوری به شمار می رود، بیان کرد: تا بدین واسطه کارفرمایان دولتی به صورت حداکثری از شرکت‌های دانش‌بنیان خرید کنند؛ ما سعی می‌کنیم با دستگاه‌های مختلف ارتباط بگیریم و با هماهنگی‌هایی که با آنها داریم آنها را ترغیب کنیم که از محصولات ایرانی و شرکت‌های دانش بنیان استفاده کنند.

وی افزود: در صدد هستیم حمایت‌های خود را به این سمت معطوف کنیم که از توان داخل استفاده شود. می‌بایست کار شرکت‌های دانش بنیان بیشتر مورد اقبال قرار بگیرد و جایگزین محصولات وارداتی شود.

علاقه مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

گزارش از : مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۳۳

اخبار مرتبط:

استقرار شرکت‌های دانش‌بنیان در اماکن مسکونی تهران با همکاری شهرداری تهران

تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان با ارائه خدمات مشاوره توسعه فنی سرعت می‌گیرد

صاحب‌کار: توجه به شرکت‌های دانش‌بنیان با امنیت کشور گره خورده است

درخواست های شرکت های دانش بنیان استان قم را با جدیت پیگیری می کنیم

۵ عامل شکست و موفقیت‌ شرکت‌های دانش بنیان

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع خبر

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

    نظرات