با استفاده از موتورهای الکتریکی مصرف انرژی را کاهش دهیم

با استفاده از موتورهای الکتریکی مصرف انرژی را کاهش دهیم

شرکت دانش‌بنیان فن‌آوران الکتروموتور آریا کار خود را با تولید موتورهای الکتریکی مدرن، انواع اینورترهای لوازم خانگی و تجهیزات تهویه مطبوع و ترموستات‌های دیجیتال آغاز کرد و با ایجاد مزیت برای مشتری خود توانست در بازار سهم خود را پیدا کند. همه محصولات این شرکت دانش‌بنیان، کاهش چشمگیر مصرف انرژی و افزایش کارایی محصولات را برای مصرف‌کننده نهایی فراهم می‌کند.

محصول شرکت الکتروموتورآریا یک موتور مغناطیس دائم با روتور خارجی است که دارای بازده بسیار بالا است. این محصول باعث حذف تسمه و ایجاد مزیت فراوان برای مشتری نهایی و همچنین صنعت برق و محیط زیست می‌شود.

با توجه به قیمت بالای تجهیزات مدرن مانند موتورهای BLDC در خارج از ایران خرید آنها برای کشور هزینه بالایی داشت. اما با تولید محصولات ایرانی این شرکت دانش‌بنیان، موتورهای الکتریکی با قیمت بسیار کمتری به مشتریان عرضه می‌شود. به گونه‌ای که سیدمسعود نعمتی‌ورکی مدیر عامل این شرکت دانش‌بنیان می‌گوید: با تولید این محصولات در کشور با کاهش ارزبری مواجه شدیم. چون محصولات ما با همان کیفیت کالاهای خارجی با قیمتی حدو ۵۰ درصد ارزان‌تر تولید می‌شود.

این محصولات ایران ساخت نه تنها خروج ارز از کشور را کاهش داده است بلکه صادرات این محصولات به دیگر کشورها، سالانه ارز زیادی به کشور وارد می‌کند. آن طور که نعمتی بیان می‌کند: در حال حاضر به طور غیر مستقیم ۸۰ درصد محصولات این شرکت به کشور عراق صادر می‌شود و مذاکرات برای صادرات به کشور ترکیه هم در حال نهایی شدن است..

این مجموعه دانش‌بنیانی با فعالیت در حوزه تولید سامانه‌ها و تجهیزات پیشرفته الکترونیکی و الکتریکی مثل انواع اینورترها و موتورهای کم‌مصرف مدرن و ترموستات‌های دیجیتال با رویکرد کاهش مصرف انرژی، توانسته بخش اعظمی از نیازهای داخلی کشور را پوشش دهد.

این فعال دانش‌بنیانی با اشاره به اینکه موفقیت‌های کسب شده در این شرکت به دلیل حضور ۲۴ نیروی متخصص است، تاکید می‌کند: در تلاش هستیم تا با کمک نیروهای خود بازارهای جدیدی برای محصولاتمان پیدا کنیم.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۳

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات