یک فراخوان؛ طرح‌های فناورانه‌تان برای ارتقای امنیت غذایی کشور را ارائه کنید

یک فراخوان؛ طرح‌های فناورانه‌تان برای ارتقای امنیت غذایی کشور را ارائه کنید

بر اساس آمار و ارقام سازمان جهانی بهداشت، تقاضا برای غذا در ۴۰ سال آینده دو برابر خواهد شد. افزایش تقاضایی که با منابع محدود و رو به اتمام غذایی در دنیا مشکلات زیادی برای کشورها ایجاد خواهد کرد. اما قطعا راهکار موجود در خوردن هر جنبنده زنده‌ای بر روی کره زمین نیست. راهی که برخی کشورها در پیش گرفته‌اند تا پاسخی برای تامین نیازهای غذایی مردمشان بیایند.

معاونت علمی و فناوری پیش‌گام شد

آینده غذا در ایران هم برای مدیران به یک دغدغه جدی بدل شده است. دغدغه‌ای که قرار است با حمایت از شرکت‌هایی که در حوزه امنیت غذایی فعالیت می‌کنند پاسخ داده شود. شاید حمایت و هدایت سرمایه‌های مادی و ایده‌های خلاقانه موجود در این شرکت ها بتواند راهی برای رهایی از این نگرانی‌ها باشد.

ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم با توجه به اهمیت رفع نیازهای اساسی کشور و حمایت از شرکت‏های فعال در زمینه امنیت غذایی فراخوانی منتشر کرده است. در این فراخوان آمده است که ستاد از طرح‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان برای ارتقای امنیت غذایی کشور حمایت می‌کند. طرح‌های مورد نظر باید تولیدی باشند و قابلیت اجرایی شدن در شرایط اقلیمی و سیاسی کشور را داشته باشند.

همچنین «وجود منابع پایدار برای تامین مواد اولیه با هدف استمرار در اجرای طرح و تولید محصول»، «چابکی طرح‌ها و ایده‌ها برای انطباق با استاندارد‌ها و تولید محصولات متنوع»، «وجود بازار داخلی برای محصول طرح یا تضمین صادرات برای محصولات ارزآور»،« استفاده از فناوری‌های جدید و کارآمد در اجرای طرح»، «تمایل بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری و حمایت از طرح‌های فناورانه»، «کنترل کیفیت و عرضه محصول سالم و امکان اخذ مجوزات لازم در این طرح‌ها» وجود داشته باشد.

متقاضیان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این طرح به آدرس اینترنتی www.zistfood.ir مراجعه کنند.

گزارش از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

پایان پیام/۲۳

اخبار مرتبط:

بیوتکنولوژی حوزه غذایی، فرصت یا تهدید برای آیندگان؟

آیندگان چه غذاهایی خواهند خورد؟

آیا محصولات کشاورزی فراموش شده غذای آیندگان را تامین می کنند

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  منبع خبر

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

  معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

   نظرات