برگزاری رویداد دانش¬آموزی نور گرامیدانشت پروفسور یاغی تمدید شد

برگزاری رویداد دانش¬آموزی نور گرامیدانشت پروفسور یاغی تمدید شد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نهادهای وابسته به آن تلاش دارند تا با برگزاری رویدادهای مختص نوجوانان و دانش آموزان پیوندهای عمیق تری میان آنها و حوزه‌های مختلف علمی برقرار کنند. این سیاست ترویجی در طول سال و در قالب رویدادهای مختلف آموزشی و رقابت محور دنبال می شود.


بنا بر اعلام بنیاد علم و فناوری مصطفی (ص) برگزاری رویداد رقابتی نور گرامیداشت پروفسور یاغی که پیش از این به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده بود، تمدید شد.


تقویت انگیزه در نوجوانان و دانش آموزان جهان اسلام و کمک به رشد استعدادهای درخشان از جمله اهدافی است که برای این رویداد در نظر گرفته شده است. بر اساس اعلام دست اندرکاران این رخداد، دانش آموزان تا ۳۱ مرداد ماه سال جاری مهلت دارند تا آثار خود را ارسال کنند.


با توجه به شیوع ویروس کرونا و عدم حضور دانش¬آموزان در مدارس خود، علاوه بر تمدید این دوره تا پایان مردادماه ۹۹، شرایط ویژه¬ای برای این دوره از مسابقه دانش¬آموزی نور اتخاذ شد. به منظور رعایت اصول بهداشتی اعلام شده از سوی سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت مبنی بر رعایت فاصله اجتماعی و اجتناب از اجتماعات، از ابتدای خردادماه ۹۹، ثبت¬نام بصورت خانوادگی برای دانش¬آموزان میسر خواهد شد و هر دانش¬آموز میتواند به عنوان سرگروه در منزل و با مشارکت اعضای خانواده خود در مسابقه شرکت نماید.


از دیگر شرایط این دوره این است که در بخش راهنمای علمی که در سایت مسابقه معرفی شده است، ایده¬های متنوع علمی مربوط با موضوع مسابقه با در نظر گرفتن امکان اجرا در منزل، به طور مستمر و روزانه به دانش¬آموزان شرکت کننده معرفی می¬شود.


علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) به نشانی www.mstfdn.org مراجعه کنند.

پایان پیام/۳۳

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع خبر

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

    نظرات