فراخوان| ۶ استان در پیک‌سایی مشارکت فناورانه می‌کنند

فراخوان| ۶ استان در پیک‌سایی مشارکت فناورانه می‌کنند

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ، بر اساس همکاری و توافقات صورت گرفته و پیگیری دستیار توسعه زیست بوم نوآوری حوزه انرژی در این معاونت، تلاش شده است تا شرکت های فناور، استارتاپ ها و کلیه فعالان فناور این حوزه که توان و دانش ارائه راهکار و محصولات فناورانه را دارند ترغیب شوند تا در راستای حل مشکلات کشور در بخش برق و نیرو گام بردارند.

حل مشکل پیک سایی و کاهش اتلاف برق در شبکه تولید و توزیع برق کشور نیز از جمله مسائلی محسوب می شود که نیازمند راهکارای مبتنی بر فناوری است.

بر این اساس در راستای آئین‌نامه پیک سایی تابستان ۱۳۹۹ شرکت های توانیر، توزیع نیروی برق تهران بزرگ، شهرستان اصفهان، استان کردستان، استان خراسان جنوبی، غرب مازندران، و استان سیستان و بلوچستان در نظر دارند از شرکت‌های خدمات مشاوره و سایر شرکت‌هایی که تجربه کاری در پروژه های مشاوره در خصوص کاهش پیک برق مشترکین برق دارند، برای انجام خدمات اجرایی طرح افزایش مشارکت مشترکین برق خانگی و تجاری در کاهش پیک و پاسخگویی بار دعوت به همکاری کنند.

علاقه مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و مشارکت در طرح‌های پیشنهادی علاوه بر آدرس اینترنتی شرکت‌های برق مورد اشاره، به سایت شرکت توانیر یا پایگاه ملی اطلاع رسانی مناقصات کشور مراجعه کنند.

آیین نامه‌های تدوین شده در این حوزه بر اساس هدف گذاری های مورد توافق ابلاغ شده است. پیکسایی و کاهش ۱۰۰۰ مگاواتی بار پیک تابستان ۱۳۹۹ از جمله اهدافی است که صنعت برق کشور تلاش دارد با کمک جوانان و فناوران کشور به آن دست یابد.

بر اساس تفاهم نامه مشترک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو، حوزه زیست بوم نوآوری انرژی معاونت علمی از شرکت‌های توانمندی که قادر به اجرای موفق اهداف این آئین‌نامه هستند برای مشارکت در اجرای طرح دعوت به عمل می‌آورد و در راستای دستیابی به موفقیت در اجرای طرح، حمایت مالی و معنوی ویژه‌ای انجام خواهد داد.

پایان پیام/۳۳

اخبار مرتبط:

تفاهم نامه همکاری بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت امضا شد

طرح حمایت از تولید تجهیزات پزشکی سرمایه ای (دستگاه) در داخل کشور

سورنا ستاری: دوران خام فروشی نفت در دنیا به اتمام رسیده است

ستاری: بزرگترین خیانت به کشور، غفلت از ارزش افزوده نفت است

لینک اصل خبر در سایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

منبع خبر

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

    نظرات