در دیدار مسئول اداره ارتباط با جامعه پارک علم و فناوری کردستان با مدیر امور شعب بانک تجارت استان کردستان عنوان شد؛ جوانان نوآور و فناور پارک علم و فناوری کردستان می‌توانند نیازهای فناورانه بانک تجارت را در سطح استانی و ملی مرتفع نمایند.

در دیدار مسئول اداره ارتباط با جامعه پارک علم و فناوری کردستان با مدیر امور شعب بانک تجارت استان کردستان عنوان شد؛ جوانان نوآور و فناور پارک علم و فناوری کردستان می‌توانند نیازهای فناورانه بانک تجارت را در سطح استانی و ملی مرتفع نمایند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل پارک علم و فناوری کردستان، در این دیدار دکتر احسنی ضمن تشکر از حسن اعتماد مسئولان بانک تجارت، به معرفی خدمات و دستاوردهای پارک علم و فناوری پرداخت و اظهار داشت: حضور بیش از ۶۰۰ نخبه علمی، فناوری و صاحب ایده عمدتا جوان در پارک علم و فناوری کردستان، زمینه را برای حل مشکلات و ارائه راه‌حل‌های فناورانه و ابتکاری برای دستگاه‌ها و ارگان‌های استان کردستان هموار نموده است. مسئول ارتباط با جامعه پارک علم و فناوری کردستان در ادامه افزود: با توجه به پتانسیل استان کردستان در حوزه‌های ICT، فناوری نرم و کشاورزی، این نخبگان نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی برای راه‌اندازی کسب‌و‌کارهای مبتنی بر فناوری و نوآوری هستند.

دکتر احسنی با اشاره به، بند (ح) تبصره (۹) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور و آئین نامه مصوب جلسه ۱۱ / ۰۳ / ۱۳۹۹ هیئت محترم وزیران کلیه شرکت‌ها، بانک‌ها و موسسات انتفاعی وابسته به دولت مندرج در پیوست شماره (۳) این قانون، مکلفند در اجرای تکالیف قانونی مربوط، حداقل چهل درصد (۴۰ ٪) از هزینه امور پژوهشی خود را در راستای حل مسائل و مشکلات خود از قبیل توسعه و ارتقای فناوری و نوآوری، دیجیتال مارکتینگ  از طریق دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی و پارک های علم و فناوری به مصرف برسانند. وی در ادامه اظهار داشت: پارک علم و فناوری کردستان با داشتن بیش از ۱۰۰  واحد فناور و شرکت دانش بنیان جهت انجام کلیه فعالیتهای مبنتی بر دانش و فناوری در حوزه های مختلف علمی و تخصصی اعلام همکاری نموده و با برگزاری استارتاپ ویکندهای ایده محور و بر اساس چالشهای موجود در دستگاههای اجرایی در جهت رفع و بهبود اهداف سازمانی دستگاهها اعم از مالی، اقتصادی، بیمه ای، خدماتی، کشاورزی، انرژی، آب و خاک و هوا، مدیریت پسماند، فرهنگی، اجتماعی، کسب و کارهای روستایی، گردشگری و صنایع دستی، غذایی و دارویی، شیمیائی و ... اقدام نماید.

در ادامه برزنجی مسئول روابط عمومی و امور بین‌الملل به برخی از دستاوردهای شرکت‌های پارک اشاره نمود و بیان کرد: برخی از پروژه‌های بزرگ ملی و استانی توسط جوانان استان کردستان در حال اجرا است. در زمان کرونا نیز برخی از شرکت‌های پارک همگام با کادر درمان و بهداشت و مدافعان سلامت به تولید وسایل و تجهیزات ضدعفونی و بهداشتی همت گماشتند و خوشبختانه جزو پارک‌های علم و فناوری پیشگام در این زمینه بودند. برزنجی پیشنهاد داد که با توجه به رویدادهای نوآورانه‌ای که در پارک علم و فناوری برگزار می‌شود، بانک ملی به عنوان حامی ایده‌های نو حضور یابد.

جناب آقای حسین‌زاده مدیر امور شعب بانک تجارت استان کردستان نیز با استقبال از پیشنهاد همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری با پارک علم و فناوری کردستان، اظهار داشت: بانک تجارت به عنوان یکی از پیشروترین بانک‌ها در زمینه تجارت الکترونیک تمامی سعی خود را در حمایت از جوانان نخبه و صاحب اندیشه به کار خواهد بست. وی در ادامه افزود: در دوران مدیریت جدید با رویکرد توسعه پایدار استان کردستان، به دنبال حمایت حداکثری از ایده‌های نو و مبتکرانه بوده و در این راه به دور از هرگونه بروکراسی اداری به دنبال ارائه خدمات و تسهیلگری به ایجاد کسب و کارهای نوپا در استان می‌باشیم. وی در پایان اظهار امیدواری کرد که در آینده بسیار نزدیک با حضور در پارک و بازدید از شرکت‌ها و واحدهای فناور زمینه‌های همکاری بانک با پارک و شرکت‌ها و واحدهای فناور را بررسی نمایند.

در این جلسه آقایان میره‌وندی معاون اجرایی، یوسفی روابط عمومی بانک تجارت استان کردستان نیز حضور داشتند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری کردستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان یک پارک علم و فناوری در شهر سنندج می باشد

    نظرات