رویداد دیدار با محوریت " نیازهای فناورانه در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی" برگزار شد

رویداد دیدار با محوریت " نیازهای فناورانه در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی" برگزار شد

علاقمندان به فعالیت های استارت آپی و مشارکت کنندگان در برنامه مرکز نوآوری و شتابدهی پارک علم و فناوری کرمانشاه با نیازهای فناورانه در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی آشنا شدند.
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه، جوانان علاقمند به کار آفرینی که در برنامه منش مرکز نوآوری و شتابدهی پارک علم و فناوری کرمانشاه حضور دارند در جریان یکی از رویدادهای دیدار این برنامه با نیازهای فناورانه در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی آشنا شند.
مرکز نوآوری و شتابدهی پارک علم و فناوری کرمانشاه در همکاری با  دکتر حیدر ذوالنوریان به عنوان مدرس این رویداد و نیز مشاور و منتور واحد های مرکز رشد کشاورزی پارک علم و فناوری کرمانشاه، این رویداد را به صورت آنلاین برگزار کرد و تلاش دارد آموزش های خود را به صورت تخصصی تر به علاقمندان کار آفرینی در حوزه کشاورزی ارائه دهد.
صنایع تبدیلی در کشاورزی مقوله ای بسیار مهم است زیرا در ایران با توجه به شرایط  مناسب و چهار فصل آب و هوائی کشور، از لحاظ تولیدات کشاورزی، در رده های بسیار بالائی قرار داریم اما کمبود توجه به صنایع تبدیلی چالش هایی را برای کشاورزان به همراه دارد. صنایع تبدیلی بخش کشاورزی به صنایعی گفته می شوند که با انجام فرایندهای مختلف روی محصولات زراعی، باغی، دامی، طیور، شیلات، جنگل و مرتع، باعث افزایش ارزش اقتصادی این محصولات می شود. در واقع در این صنعت، انواع محصولات کشاورزی و دامی را به مواد مختلف و قابل مصرف تبدیل می کند و ارتباطی ارزشمند بین کشاورزی و صنعت، ایجاد خواهد شد.
گفتنی است؛ برنامه مرکز نوآوری و شتابدهی پارک علم و فناوری کرمانشاه پس از طی فاز ترویجی در حال حاضر در فاز نوآوری برنامه های خود را پیش می برد

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

منبع خبر

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه یک پارک علم و فناوری در شهر کرمانشاه می باشد

    نظرات