تقدیر از فناوران مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان صورت پذیرفت

تقدیر از فناوران مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان صورت پذیرفت

در مراسمی، از واحد فناور مرکز رشد که موفق به رونمایی محصولات خود در نمایشگاه‌های مختلف هفته پژوهش شدند، تقدیر و تشکر به عمل آمد.

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد، در روز دوشنبه مورخ ۱۳ دی‌ماه در مراسمی با حضور دکتر تیموری، رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری و دکتر علی متولی مدیر مرکز رشد از واحدهای برتر مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان که در سال جاری به موفقیت‌های چشمگیری دست یافتند، تجلیل به عمل آمد.

در ابتدای این مراسم متولی، مدیر مرکز رشد، طی سخنانی ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین، به ارائه گزارش عملکرد اجمالی از فعالیت‌ها و برنامه‌های مرکز پرداختند. سپس واحدهای برتر به معرفی فعالیت‌ها و دستاوردهای خود پرداخته و چالش‌های پیش رو در مسیر تجاری‌سازی ایده‌های دانش‌بنیان را با رئیس دانشگاه در میان گذاشتند.

دکتر تیموری نیز در آیین تجلیل از فناوران برتر تصریح کرد: استراتژی دانشگاه بر آن است که ایده­های مختلف با یک ابزار کنترلی، نظارتی و هدفمند در راستای مسیری که مجموعه برای آن در نظر گرفته است، بتواند تجاری­سازی مطلوب برسد.

رئیس دانشگاه با اشاره به‌ضرورت ارائه توانمندی‌های دانشگاه‌ها برای حل مشکلات واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد بیان کردند: ضروری است همه ذینفعان و فعالان حوزه کسب‌وکار در یک زنجیره به‌هم‌پیوسته که می­­توان آن را به‌نوعی زنجیره ارزش نام نهاد، فعالیت کنند. ایشان خاطرنشان کرد هرکسی که در این زنجیره ارزش قرار دارد باید نقش خود را به نحو احسن ایفا نموده و به‌نوعی به رشد و تکمیل این زنجیره کمک کنند.

در ادامه صحبت­ها ایشان بیان کردند که با توجه به شرایط استان وجود یک اکوسیستم فناوری و نوآوری پایدار و حامی کسب‌وکارها و واحدهای فناور ضروری است و برای ایجاد این زیست‌بوم طی سالیان گذشته زحمات زیادی کشیده شده است و نقطه شروع آن را می­توان به ایجاد مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان و درنهایت پارک علم و فناوری مازندران اشاره نمود. البته تمام این اقدامات به‌نوعی حلقه آغازین زنجیره ارزش بوده و برای فعالیت بهینه آن و دستیابی به اهداف ترسیم‌شده حمایت­ها و پشتیبانی­های زیاد لازم می­باشد. ایشان اضافه کردند که در این مسیر دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری تمام تلاش خود را جهت حمایت از واحدهای فناوری و دانش­بنیان به کار خواهد بست.

در پایان مراسم، به‌منظور ارزش‌گذاری از فعالیت‌های واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه در بازاریابی و تجاری‌سازی محصولات دانش‌بنیان از ایده دستکش نامرئی آنتی باکتریال به مدیرعاملی محمود رزاق شعار، ایده محلول ضد اتلین و نگهدارنده گل‌های شاخه بریده به مدیرعاملی پوریا بی‌پروا و ایده کپسول گیاهی پتاسم کلراید به مدیرعاملی  سمیه احمدی قاسم خیلی تقدیر و تشکر به عمل آمد.

لینک اصل خبر در سایت مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان

منبع خبر

مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان

مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان

مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان یک مرکز رشد در شهر ساری می باشد

    نظرات