دانش بنیان شدن اولین مرکز نوآوری شرکتی در ایران

دانش بنیان شدن اولین مرکز نوآوری شرکتی در ایران

با توجه سیاست های ابلاغی دکتر سلیمانی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر، در جهت حمایت از اقتصاد دانش بنیان و اعلام حوزه ICT به عنوان اولویت اصلی غدیر در این زمینه در سال جاری، مرکز نوآوری و فناوری غدیر (نوآفر غدیر) اقداماتی را به منظور تحقق اجرای الگوی مرکز نوآوری شرکتی در ایران اسلامی به کار بست.

«این شرکت های دانش بنیان که بر مبنای علم کار میکنند، تولید میکنند و ثروت آفرینی میکنند خواهند توانست به تدریج اقتصاد کشور را به شکوفایی برسانند». (مقام معظم رهبری) به گزارش اکوسیستم ، شرکت سرمایه گذاری غدیر، به عنوان هلدینگ چند رشته ای پیشرو در کشور، با راه اندازی "مرکز توسعه نوآوری و فناوری غدیر اقدام به حمایت از جوانان خوش فکر و تیم های استارتاپی می نماید. در این راستا، در ۱۹ تیر ماه، آغاز فعالیت رسمی این مرکز با حضور مدیر عامل و مدیران ارشد شرکت سرمایه گذاری غدیر، و معاونت فناوری ریاست جمهوری و هیات همراه طی مراسمی اعلام گردید. این مرکز با ارائه خدمات فضای کاری مشترک، شتابدهنده کسب و کار، و صندوق سرمایه گذاری جسورانه قصد دارد تا در راستای تکمیل و توسعه فعالیت های شرکت سرمایه گذاری غدیر گام بردارد.

با توجه سیاست های ابلاغی دکتر سلیمانی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری غدیر، در جهت حمایت از اقتصاد دانش بنیان و اعلام حوزه ICT به عنوان اولویت اصلی غدیر در این زمینه در سال جاری، مرکز نوآوری و فناوری غدیر (نوآفر غدیر) اقداماتی را به منظور تحقق اجرای الگوی مرکز نوآوری شرکتی در ایران اسلامی به کار بست. در این راستا، در ماه های گذشته این مرکز گام های بلند و هدفمندی را در عرصه معرفی ظرفیت ها و زیرساخت‌های شرکت سرمایه گذاری غدیر برای کارآفرینان برداشته است. مرکز نوآفر غدیر با حضوری فعال در اکوسیستم نوآوری و کارآفرینی فرآیند جذب و حمایت از جوانان خلاق، شامل پایش بیش از 100 استارتاپ، استقرار بیش از 30 تیم استارتاپی در محیط کار اشتراکی سرزمین استارتاپ‌های سریر، برنامه ریزی جهت شتابدهی و سرمایه گذاری بر روی برخی از این استارتاپ های منتخب، و استفاده از پلتفرم‌های روز دنیا در هدایت و نیز ساماندهی فرآیند تجاری سازی ایده های کاربری را آغاز نموده است. باعث مباهات است که این مرکز پس از بررسی های انجام شده توسط کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها و موسسات دانش بنیان به علت ارائه خدمات متنوع تجاری سازی به ایده های استارتاپی به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شد. شایان ذکر است که این مرکز با هدف حمایت از ایده های دانش بنیان در راستای نهادینه سازی رویکرد نوآوری باز در منظومه غدیر در حال گسترش فعالیت های خود می باشد.

    نظرات