همکاری های پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه خوارزمی در ابعاد مختلف گسترش می یابد

همکاری های پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه خوارزمی در ابعاد مختلف گسترش می یابد

دکتر ربانی رئیس پارک علم و فناوری البرز و دکتر حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی در دیدار مشترک اعلام کردند؛ همکاری های پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه خوارزمی در ابعاد مختلف از جمله راه اندازی مراکز رشد علوم انسانی و ایجاد رشته های جدید و پژوهش محور گسترش می یابد .
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری البرز، رئیس پارک علم و فناوری البرز در دیدار دکتر حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی و معاونان و روسای دانشکده های این دانشگاه از دانشگاه خوارزمی به عنوان یک دانشگاه بزرگ و موثر در حوزه آموزش عالی یاد نمود و خاطرنشان کرد: در دوره جدید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ماموریت ها و وظایف مهمی برای همکاری دانشگاه ها و مراکز علمی تعریف شده است و باید تلاش کنیم این همکاری ها بین پارک علم و فناوری البرز و دانشگاه  خوارزمی در عرصه های مختلف شکل بگیرد و عملیاتی شود .
دکتر عطاء اله ربانی با اشاره به مشکلات ایجاد شده به لحاظ تحریم ها بر رفع نیازها از طریق همکاری دو مجموعه پارک علم و فناوری و دانشگاه تاکید کرد و یادآور شد: مجتمع علمی و تحقیقاتی  شهدای جهاد دانشگاهی با سه پژوهشکده بزرگ، مراکز علمی و تخصصی و مجموعه شرکت های دانش بنیان و فناور  مستقر در پارک علم و فناوری بهترین ظرفیت برای همکاری با بخش های مختلف علمی و تحقیقاتی دانشگاه خوارزمی هستند و ما خواهان این هستیم که این همکاری در ابعاد مختلف و با نگاه و ماموریت ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه عملیاتی شود .
وی در این بازدید بر همکاری با مجموعه آموزش عالی استان البرز تاکید کرد و گفت: مجتمع علمی و تحقیقاتی جهاد دانشگاهی با سه پژوهشکده مطرح امکان و ظرفیت بسیار خوبی برای همکاری با اعضاء و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دارد و می توانیم رشته ها و همکاری های جدیدی را در توسعه آموزش های تحصیلات تکمیلی از جمله دوره های پژوهش محور ایجاد و رقم بزنیم .
دکتر ربانی در ادامه بر همکاری پژوهشکده توسعه صنایع شیمیایی ایران  و  پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی با گروه های شیمی و زیست شناسی دانشگاه خوارزمی تاکید کرد و گفت: این همکاری ها بزودی از روزها و هفته های آینده آغاز می شود .
دکتر حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی کرج نیز با اشاره به اینکه حدود ۱۰ سال و از دهه ۶۰  با جهاد دانشگاهی همکاری داشته و با فعالیت های این نهاد موثر و توانمند آشنا بودم گفت: بعد از سال ها که در مجتمع علمی و تحقیقاتی و پارک علم و فناوری البرز حضور پیدا می کنم خوشحال و خرسندم و شاهد فعالیت ها و دستاوردهای بزرگ در این دو مجموعه هستم و همه این دستاوردها برای ما و مجموعه استان البرز مایه مباهات و موجب افتخار است .

وی بر همکاری ارگانیک و موثر دو مجموعه بزرگ دانشگاه خوارزمی و پارک علم و فناوری البرز اشاره کرد و اظهار داشت: همکاری های خوبی بین دو مجموعه که در غرب استان البرز مستقر هستند وجود دارد ولی ماموریت مهمی که خواهان ایجاد و توسعه آن هستیم راه اندازی مراکز رشد علوم انسانی در استان های البرز و تهران با استفاده از ظرفیت عظیم و تجربه خوب دانشگاه خوارزمی یا همان تربیت معلم سابق است .
وی با اشاره به اینکه پایه های علوم انسانی دانشگاه خوارزمی همپای علوم پایه است گفت: یکی از ضرورت های مورد نیاز توجه به موضوعات نرم افزاری برای ایجاد شرکت ها و کسب و کارها در بخش علوم انسانی است چرا که هنوز ادبیات و نگاه نرم افزاری برای این موضوعات در حوزه علوم انسانی شکل نگرفته است که نیازمند همکاری پارک علم و فناوری البرز  و مراکز رشد آن و دانشگاه خوارزمی برای این ماموریت مهم هستیم .
در پایان این نشست رئیس دانشگاه خوارزمی کرج و معاونین و هیئت همراه از بخش های پارک علم و فناوری البرز از جمله پژوهشکده گیاهان دارویی، مرکز ملی ذخایر ژنتیک و زیستی ایران و سپس از  نمایشگاه دایمی محصولات شرکتهای فناور و دانش بنیان پارک ، شرکت راه یابان و شرکت پلاسما پژوه پارس از شرکت های تولید دانش محور بازدید نمودند و سپس با فعالیت های مرکز مبدلها و منابع تغذیه  واحد علم و صنعت آشنا شدند .
در این بازدید که در صبح روز چهارشنبه ۹ مرداد برگزار شد، دکتر محمد صادق سبط الشیخ انصاری معاون فناوری پارک البرز و دکتر شبنم زاده معاون پژوهشی دانشگاه خوارزمی گزارشی از دستاوردها و زمینه های همکاری دو مجموعه ارائه نمودند.
لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری البرز

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری البرز

  پارک علم و فناوری البرز

  زمینه فعالیت جامع

   نظرات