فین تک ها، راهکاری برای کاهش هزینه های بانک ها

فین تک ها، راهکاری برای کاهش هزینه های بانک ها

جینا هوی چینگ (طراح اکوسیستم فین تک در مالزی) بیان کرد اگر تکنولوژی و فین تک‌ها به عرصه تعامل با مشتریان وارد شوند، می‌توانند هزینه‌ها و تعداد شعب بانک‌ها را به میزان چشمگیری کاهش دهند.

به گزارش اکوسیستم، جینا هوی چینگ در مورد چگونگی کمک فین تک‌ها برای کاهش هزینه بانک‌ها و افزایش درآمد آنها، گفت: بانک‌ها هزینه زیادی را صرف شعب خود و دستگاه‌های خودپرداز (ATM) و فضایی که آنها باید با یکدیگر انطباق داشته باشند، می‌کنند.

وی با اشاره به این موضوع که فین تک‌ها از راه حل‌های مشخصی برای کاهش هزینه‌های بانک بهره می‌برند، اظهار داشت: فین تک‌ها به وضوح باید بدانند که بانک‌ها در چه حوزه‌ای تمایل به کاهش هزینه‌های خود دارند؛ بطور مثال بانک‌های کشور مالزی ترجیح می‌دهند تا از طریق کاهش تعداد شعب، هزینه‌ها را کم کنند.

طراح اکو سیستم فین تک در سازمان همکاری اقتصاد دیجیتال مالزی خاطرنشان کرد: هر شعبه بانک بطور مجزا هزینه‌های زیادی را برای حقوق کارکنان، نگهداری محل و ... صرف می‌کند.

هوی چینگ در ادامه اضافه کرد: چنانچه بانک‌ها تصمیم بگیرند از تعداد شعب خود بکاهند، استارتاپ‌های فین تکی می‌توانند به منظور ارائه خدمات در حوزه‌های مختلف از جمله طراحی کیف‌های پول الکترونیک، تعامل با مشتریان و ... به آنها کمک کنند.

وی با اشاره به این موضوع که شعب بانک‌ها در واقع محلی برای تعامل با مشتری است، اضافه کرد: در صورتی که فین تک‌ها به عرصه تعامل با مشتریان وارد شوند، ممکن است بانک‌ها به این نتیجه برسند که دیگر احتیاجی به شعب متعدد ندارد و به این ترتیب می‌توانند تا حد چشمگیری هزینه‌ها را کاهش دهند؛ هر چند که این راه، آسانترین راه است.

طراح اکوسیستم فین تک در سازمان همکاری اقتصاد دیجیتال مالزی تاکید کرد: چنانچه بانک‌ها به فین تک‌ها اعتماد کنند، از طریق فناوری قادر خواهند بود تا هزینه‌های درون سازمانی خود را تا حد زیادی کاهش دهند.

    نظرات