مدیرعامل فرابورس: فین استارز 2018 از هفته آینده آغاز می شود

امیر هامونی (مدیرعامل فرابورس ایران) گفت: احتمالا در هفته آتی مراسم افتتاحیه فین استارز 2018 برگزار می‌شود.

به گزارش اکوسیستم، هامونی افزود: تمام استارتاپ‌هایی که در حوزه فین تک فعالیت دارند، می‌توانند در این رویداد ثبت نام کنند. استارتاپ‌هایی که اقدام به ثبت نام در فین استارز 2018 می‌کنند، طی سه ماه آینده داوری می‌شوند و در آخرین روز نمایشگاه بانک، بورس و بیمه، برندگان این رویداد معرفی خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: در مراسم اختتامیه از فعالان فین استارز در دوره‌های قبل یعنی فین استارز ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ تقدیر می‌شود و از زبان خودشان پیشینه‌ای از فعالیت آنان را خواهیم شنید. این کار می‌تواند به توسعه و فرهنگ‌سازی این بخش کمک کند.

مدیرعامل فرابورس ایران در پاسخ به این پرسش که آیا مردم این استارتاپ‌ها را می‌شناسند، گفت: به این دلیل که فین تک یک کار تخصصی است؛  بانک‌ها، بیمه‌ها، بورس و نهادهای مالی باید آنها را بشناسند. فین تک‌ها مانند استارتاپ‌های حوزه حمل و نقل نیستند که تمام شهروندان با آنها آشنا باشند. این استارتاپ‌ها معمولا B TO B هستند، در نتیجه شرکت‌های فعال در بازارهای مالی، با فین تک‌ها آشنایی دارند.

فین استارز در حقیقت یک رویداد استارتاپی مالی است. در این رویداد صاحبان استارتاپ‌ها، شتاب دهنده‌ها، فرشتگان سرمایه‌گذار و صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه امکانی برای شبکه سازی، دیالوگ سازنده‌، معرفی ایده‌ها و فرصت آفرینی در فضایی تعاملی را پیدا می‌کنند.

در مسابقه فین استارز، مجالی مهیا می‌گردد تا صاحبان ایده با یکدیگر رقابت کنند. این رقابت تعاملی هدفمند و سازنده با شتاب دهنده‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه و فعالان حوزه سرمایه‌گذاری را فراهم می‌کند. علاوه بر این باعث یادگیری، شناسایی و بررسی چالش‌ها و روندهای مطرح در این صنعت نوپا و اثرگذار در اقتصاد جهانی نیز می‌شود.

از اهدافی که رویداد فین استارز دنبال می‌کند می‌توان اشاره کرد به شناسایی و معرفی نوآوری‌های برتر در عرصه تکنولوژی‌های مالی، جذب سرمایه و تعامل اثرگذار صاحبان ایده‌های برتر و کارآمد با سرمایه گذاران، ارائه مشاوره به شرکت‌های نوپا، صاحبان ایده و شرکت‌های دانش بنیان، معرفی نیازهای صنعت مالی کشور و به وجود آوردن فضای رقابتی میان استارتاپ‌ها و نهادهای متولی در حوزه مالی کشور و ترویج و فرهنگ سازی برای معرفی ظرفیت‌های بازار سرمایه به منظور تامین مالی.

    نظرات