جذب سرمایه 735 میلیون دلاری توسط ارز مجازی ونزوئلا

جذب سرمایه 735 میلیون دلاری توسط ارز مجازی ونزوئلا

نیکلاس مادورو (رئیس جمهور ونزوئلا) اعلام کرد که ارز مجازی این کشور با نام پترو در اولین روز پیش فروش توانست 735 میلیون دلار سرمایه جذب کند.

به گزارش اکوسیستم، مادورو ابراز امیدواری کرد که با این ارز دیجیتال ونزوئلا بتواند از سایه تحریم‌های آمریکا خارج شود، تحریم‌های آمریکا سبب سقوط ارزش پول ونزوئلا به پایین‌ترین سطح خود و افزایش بی رویه تورم اقتصادی در این کشور شده است.

متخصصان بلاک چین معتقدند که ارز مجازی پترو شانس اندکی برای جذب سرمایه موثر دارد و مخالفان دولت ونزوئلا نیز این اقدام را به منزله صدور اوراق بدهی جدید می‌دانند و آن را غیرقانونی خوانده‌اند. به علاوه وزارت خزانه داری آمریکا نیز هشدار داد که احتمالا اقدام خریداران پترو را نقض تحریم‌های ونزوئلا تلقی می‌کند.

مادورو از ارائه جزئیات بیشتر در مورد سرمایه گذاران اولیه ارز مجازی ونزوئلا خودداری کرد و شواهدی نیز برای اثبات آمار و ارقامی که وی اعلام کرد،ارائه نشده است.

رئیس جمهور ونزوئلا گفته است که امور بخش گردشگری، فروش بنزین و مبادلات نفتی می‌تواند با ارز دیجیتال پترو انجام شود. سایت رسمی ارز مجازی ونزوئلا چندی پیش دفترچه راهنمایی برای ایجاد کیف پول مجازی و نگهداری این ارز منتشر کرد. عرضه عمومی پترو ماه آینده میلادی خواهد بود. کارلوس وارگاس (یکی از مسئولان دولتی ونزوئلا) پیش‌تر اعلام کرده بود که انتظار می‌رود پترو سرمایه‌هایی از ترکیه، قطر، اروپا و آمریکا را جذب کند.

    نظرات