ایلان ماسک اکانت‌های فیسبوک اسپیس‌اکس و تسلا را حذف کرد

ایلان ماسک اکانت‌های فیسبوک اسپیس‌اکس و تسلا را حذف کرد

بعضی از فالوئرهای ایلان ماسک در توئیتر، وی را به چالش حذف اکانت‌های اسپیس‌اکس(SpaceX) و تسلا(Tesla) دعوت کردند. در حال حاضر اکانت‌های این دو کمپانی از فیسبوک حذف شده است، هر کدام از این صفحات حدود 2/6 میلیون نفر فالوئر داشتند.

به گزارش اکوسیستم، وی این اقدام را برای حفظ حریم خصوصی پس از رسوایی فیسبوک در سوء استفاده شرکت انگلیسی Cambridge Anlaytica از پروفایل‌های 50 میلیون کاربر انجام داد.

اگر چه مدیرعامل تسلا در توئیتر از سوی برخی طرفداران خود به چالش حذف صفحات این دو کمپانی دعوت شده بود، اما ادعا کرد که حتی یکبار نیز این صفحه را ندیده است. ماسک در پاسخ به توییت برایان اکتون (هم بنیانگذار واتساپ و یکی از سرمایه گذاران Signal) که مردم را به چالش #deletefacebook دعوت کرده بود، نوشت: "فیسبوک چیست؟" پس از این، یکی از فالوئرهای ایلان در پاسخ به وی نوشته بود که اگر مرد است باید صفحه اسپیس‌اکس را از فیسبوک حذف کند.

ماسک به درخواست او جواب مثبت داد و نوشت: اطلاع نداشتم که چنین صفحه‌ای وجود دارد و حذفش خواهم کرد. بعد از حذف صفحه فیسبوک اسپیس‌اکس، چندین فالوئر دیگر وی را به اقدامی مشابه در مورد حذف اکانت تسلا از این شبکه اجتماعی دعوت کردند، مدیرعامل تسلا در جواب نوشت: در هر صورت به درد نخور به نظر می‌رسد.

اگر چه این اقدام مدیرعامل تسلا سرگرم کننده بود اما یک گام عجیب در ارتباط بین فیسبوک و اسپیس‌اکس است. در اواخر سال 2016 میلادی، قرار بود که سفینه ماسک نخستین ماهواره شرکت فیسبوک را در مدار زمین قرار دهد، اما متاسفانه این سفینه منفجر شد و بار 200 میلیون دلاری Falcon 9 نابود گردید. البته اسپیس‌اکس پرتاب رایگانی را برای جبران این حادثه انجام داد. ماسک در این مورد گفت که فکر می‌کنم بیمه نیز داشتند.

    نظرات