سیستم ویژه دولت هند برای حمایت از تفکر استارتاپی

سیستم ویژه دولت هند برای حمایت از تفکر استارتاپی

دولت هند با هدف بهبود عملکرد استارتاپ‌های این کشور، یک سیستم ویژه برای حمایت از تفکر استارتاپی راه‌اندازی کرد.

به گزارش اکوسیستم، از آنجا که استارتاپ‌ها به عنوان رویکردی مدرن در جهان شناخته می‌شوند، بعضی از دولت‌ها با هدف رونق هرچه بیشتر این کسب و کارها به دنبال راهکارهای برای حمایت از آنها هستند.

هندوستان که در حال حرکت از کشوری متوسط به سوی یک کشور صنعتی و سرمایه‌داری است، در راستای بهبود عملکرد استارتاپ‌ها، اقدامات ویژه‌ای را اتخاذ کرده است. اصلی‌ترین اقدام هند در جهت حمایت از این کسب و کارها، استفاده از یک اتاق فکر دولتی است. این اتاق فکر پس از راه‌اندازی با نام مخزن فکر(Think tank) شناخته خواهد شد. مخزن فکر باعث می‌شود تا فناوری‌هایی که در آینده قرار است رشد و توسعه پیدا کنند، شناسایی شوند و به استارتاپ‌های نوپا معرفی گردند.

این سیستم که با نظارت مستقیم وزارت کار هندوستان و با همکاری مراکز دولت الکترونیک انجام خواهد شد، می‌تواند الگویی موفق برای دیگر کشورها باشد. این موضوع حتی می‌تواند تاثیر مثبتی در جایگاه هند در سازمان تجارت جهانی بگذارند و وضعیت بی‌تحرک این کشور در قبال قوانین این سازمان را تغییر بدهد.

از طرف دیگر پیشرفت صنایع تجارت الکترونیک در هندوستان، پتانسیل بالای این کشور در این زمینه را نشان می‌دهد. هند در سال‌های 2016 و 2017 میلادی توانست در تجارت الکترونیک 19/1 درصد رشد داشته باشد، به این ترتیب ارزش این بازار در این کشور به 33 میلیارد دلار رسید. بخش عمده‌ای از این بازار مدیون استارتاپ‌ها است و شاید این اقدام دولت هند را بتوان راهکاری برای توسعه این بخش دانست.

    نظرات