آمازون و تسلا خطرناک‌ترین محیط‌های کار در آمریکا

آمازون و تسلا خطرناک‌ترین محیط‌های کار در آمریکا

دو شرکت بزرگ آمریکایی که در رتبه‌های مختلف همواره از جایگاه مطلوبی برخوردار بودند، در فهرست خطرناک‌ترین محیط‌های کار در آمریکا قرار گرفتند.

به گزارش اکوسیستم، وب‌سایت انگجت اعلام کرد که گروه حمایتی شورای ملی سلامت و بهداشت شغلی آمریکا، دو شرکت آمازون و تسلا را در بین پرمخاطره‌ترین محیط‌های کاری این کشور قرارداد. در رتبه‌بندی فوق، موقعیت و شرایط کارخانه و انبار شرکت‌ها مدنظر بوده است.

دلیل قرار گرفتن این دو کمپانی در فهرست پرخطرترین محیط‌های کار آمریکا، آسیب‌هایی بیشتر از حد متوسط، خطرات زیاد و عدم تمایل به رفع نگرانی‌های کارگران در سوابق شرکت‌های تسلا و آمازون بوده است.

شورای ملی سلامت و بهداشت شغلی آمریکا اعلام کرد که از سال 2013 میلادی تا کنون، 7 نفر از پرسنل شاغل در انبار آمازون، جان خود را از دست داده‌اند. آمازون در واکنش به این خبر در پستی ضمن دفاع از شیوه‌های انبارداری خود، نوشت: این وضعیت نگران‌کننده است، زیرا هم اکنون مدیرعامل آمازون به عنوان ثروتمندترین فرد جهان درپی معافیت مالیاتی است.

آسیب‌هایی که در محیط کاری شرکت تسلا در سال 2016 میلادی به ثبت رسید، 31 درصد بیش از سایر کارخانه‌های خودروسازی جهان و 83 درصد بیشتر از سایر کارخانه‌ها در این سال بود.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که شرایط کار در غول‌های فناوری جهان، از جمله آمازون و تسلا وضعیت نگران‌کننده‌ای دارد و اقداماتی که این دو شرکت در راستای بهبود ایمنی در کار انجام می‌شود، برای مقابله با در معرض خطر بودن کارگران کافی نیست.

    نظرات