توییتر رفع فیلتر نخواهد شد

توییتر رفع فیلتر نخواهد شد

اخیرا 6 وزیر و 2 نماینده مجلس شورای اسلامی و عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای محرمانه در نامه‌ای خواستار رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر شده‌اند. دادستان کل کشور در این مورد اعلام کرد که رفع فیلتر را توییتر بررسی نمی‌کنیم.

به گزارش اکوسیستم، دادستان کل کشور در مورد مقبول نبودن این درخواست گفت: با دو نامه از سوی تعدادی از وزرای عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه مواجه بودیم. یک نامه به منظور رفع فیلتر توییتر و نامه دوم با 6 امضا نیز در مورد رفع فیلتر از دو سامانه دیگر بود.

وی افزود: این دوسامانه قبلا در کمیته مطرح و فیلتر شده بود اما توئیتر به موجب دستور قضایی فیلتر شده و به همین جهت قابلیت طرح در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه را ندارد و در نتیجه این موضوع را مطرح نخواهیم کرد.

دادستان کشور ادامه داد: مادامی که شرایط توییتر همانند قبل باشد، دستور قضایی به قوت خود باقی می‌ماند.

وی در مورد رفع فیلتر دو سامانه دیگر نیز اعلام کرد: از آنجا که این موضوع قابل طرح است در نوبت گذاشته می‌شود تا مورد بررسی قرار گیرد. تقریبا یک سال است که وزرای عضو کارگروه را برای آمدن به جلسه دعوت می‌کنیم اما از حضور در جلسه امتناع می‌کردند، در حالی که این امر جز وظایف قانونی آنها بود. اکنون که درخواست خودشان مطرح است و قطعا آماده حضور در جلسه هستند، ما نیز موضوع را در نوبت می‌گذاریم تا به کارهای یک سال گذشته بپردازیم تا انشاالله نوبت طرح این دو موضوع شود.

    نظرات