پوشش 230 مرکز علمی توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور

پوشش 230 مرکز علمی توسط صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور

نصرت الله ضرغام (رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور) اعلام کرد: تا پایان سال گذشته 230 مرکز علمی تحت پوشش حمایتی این صندوق قرار گرفتند و بانک اطلاعاتی پژوهشگران داخلی و خارجی این صندوق به بیش از 34 هزار نفر رسیده است.

به گزارش اکوسیستم، ضرغام روز دوشنبه در نشست هم اندیشی با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی و پژوهشگران دانشگاه‌های تبریز و علوم پزشکی تبریز با استناد به پایگاه داده WOS، گفت: این صندوق از 28 درصد مقالات ایرانی حمایت می‌کند و بالاترین حامی پژوهش در کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: این صندوق 15 کارگروه پژوهشی در زمینه‌های فنی و مهندسی، کشاورزی، علوم پایه، علوم پزشکی، هنر و معماری، علوم انسانی و اجتماعی، علوم اسلامی، هوافضا و ثبت اختراعات بین المللی دارد.

رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور بیان کرد: از خروجی پرو‌ژه‌های این صندوق می‌توان به تولید علم، دانش فنی، ثبت اختراع، ساخت نمونه محصول، تولید نرم افزار، کشف گونه‌های جدید جانوری و گیاهی، تالیف کتب و چاپ مقالات اشاره کرد.

وی با بیان اهداف سفر به مراکز علمی و دانشگاهی در استان‌ها، ادامه داد: در این سفرها قصد داریم به معرفی صندوق، نحوه حمایت از پژوهشگران و فناوران و چشم انداز آن بپردازیم، در همین راستا از 147 مرکز علمی و دانشگاهی استان‌ها بازدید شده است.

ضرغام ضمن اشاره به راه اندازی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، افزود: این مجموعه در سال 82 به منظور شکوفایی امور تحقیقاتی با هدف تولید علم، فناوری، تجاری سازی و بهره مند شدن مردم از نتایج آنها از طریق کمک ها و خدمات حمایتی، مادی و معنوی به پژوهشگران و فناوران، فعالیت خود را آغاز کرد.

وی اظهار داشت، محور کاری این صندوق شامل حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور، کمک به تقویت و توسعه زیرساخت‌های علم، فناوری و نوآوری در کشور، حمایت از تحقیقات تحول آفرین و کمک به پژوهشگران، فناوران و نوآوران می‌شود.

همچنین در این نشست، رییس دانشگاه تبریز به بیان دستاوردهای علمی این دانشگاه پرداخت و در ادامه اساتید و محققان حاضر در جلسه، نظرات و پرسش‌های خود را با رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در میان گذاشتند.

به علاوه در حاشیه این نشست، تفاهم‌نامه همکاری میان دانشگاه تبریز و صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور توسط محمد رضا پورمحمدی (رئیس دانشگاه تبریز) و نصرت الله ضرغام (رئیس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور) به امضا رسید.

    نظرات