هوش مصنوعی برای سرمایه‌گذاری‌های گوگل تصمیم می‌گیرد

هوش مصنوعی برای سرمایه‌گذاری‌های گوگل تصمیم می‌گیرد

شرکت گوگل ماشینی مبتنی بر هوش مصنوعی برای تصمیم در مورد سرمایه‌گذاری تولید کرده است. این کمپانی آمریکایی تنها در صورتی که ماشین فوق سرمایه‌گذاری را تایید کند، اقدام خواهد کرد.

به گزارش اکوسیستم، GV که قبلا با نام Google Ventures آن را می‌شناختیم، از ماشینی مبتنی بر هوش مصنوعی به منظور تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف استفاده می‌کند.

چندین سال است که مدیران GV از  ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی به عنوان ابزاری پشتیبان و قابل اعتماد در تصمیم‌گیری‌ها بزرگ استفاده می‌کنند. این ماشین توانسته است راهکارهای ارائه شده از سوی نیروی انسانی را تحت الشعاع قرار دهد و حتی گاهی باعث نادیده گرفتن شدن آنها از سوی مدیران شود. در حال حاضر ماشین مبتنی بر هوش مصنوعی یکی از بخش‌های اصلی در معاملات سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

این ماشین قادر است طیف وسیعی از اطلاعات بازار را مورد تجریه و تحلیل قرار دهد و یکی از سه پاسخ سبز، زرد و قرمز را ارائه دهد. پاسخ قرمز به معنی عدم تایید، رنگ سبز به معنی تایید و در نهایت رنگ زرد به معنی احتیاط در سرمایه‌گذاری است. البته بعضی از کارشناسان اعتقاد دارند که زمانی که پاسخ زرد ارائه می‌شود، نتیجه سرمایه‌گذاری مشابه پاسخ قرمز خواهد بود. روش انتخاب یکی از سه رنگ قرمز، زرد و سبز، نسبت به روش مقیاس ده نقطه‌ای ساده‌تر است. در شیوه ده نقطه‌ای، زمانی که هشت نقطه از ده نقطه تایید شود، به معنی رنگ سبز خواهد بود.

هوش مصنوعی برای سرمایه گذاری‌های گوگل تصمیم می‌گیرد

البته شرکت‌های دیگری نیز هستند که از هوش مصنوعی در فرآیند تصمیم‌گیری‌ بهره می‌برند، اما GV در بخش تصمیم‌گیری برای سرمایه‌گذاری به فناوری هوش مصنوعی بسیار متعهد و پایبند عمل می‌‌کند.

ساندار پیچای (مدیرعامل Google) چندین بار اعلام کرد که کمپانی Mountain View (یکی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری کالیفرنیایی) درصدد تبدیل شدن به نخستین شرکت فناوری در زمینه‌ هوش مصنوعی است و تلاش می‌کند که در آینده با یادگیری ماشین و راهکارهای کلی مبتنی بر هوش مصنوعی، فعالیت خود را ادامه دهد.

با توجه به اینکه رویکرد بازار به سوی استفاده هرچه بیشتر از سیستم‌های مبتنی برهوش مصنوعی پیش می‌رود، در حال حاضر هوش مصنوعی به یکی از بخش‌های جدایی‌ناپذیر در زمینه استراتژی‌های مربوط به فضای ابری مبدل شده است.

    نظرات