تولیدکننده پردازنده ماینینگ با عرضه اولیه سهام، 18 میلیارد دلار سرمایه جذب کرد

تولیدکننده پردازنده ماینینگ با عرضه اولیه سهام، 18 میلیارد دلار سرمایه جذب کرد

بیت مین (Bitmain) بزرگترین تولیدکننده‌ پردازنده‌های معدن‌کاوی یا ماینینگ ارزهای رمزپایه است و تصمیم دارد که با عرضه عمومی سهام خود، ۱۸ میلیارد دلار سرمایه جذب کند.

به گزارش اکوسیستم، وب‌سایت کوین‌دسک اسنادی را در دست دارد که نشان می‌دهد مدیران بیت مین قصد دارد در ماه سپتامبر سال جاری میلادی، سهام  این کمپانی را عرضه کنند و با این عرضه اولیه سرمایه‌ای به ارزش ۱۸ میلیارد دلار را جذب کنددر صورتی که این کمپانی بتواند با سهم بازاری ۴۰ تا ۵۰ میلیارد دلاری، این سرمایه را جذب کند، رکورد بزرگترین عرضه‌ عمومی سهام در تاریخ را به دست خواهد آورد.

نشریه بلومبرگ نیز در ماه ژوئن در گزارشی از برنامه Bitmain برای عرضه‌ عمومی سهام خبر داد. هدف از این عرضه سهام،‌ تلاش برای ساخت سخت‌افزار بیشتر و بهتر در بخش هوش مصنوعی اعلام شد.

همچنین کوین‌دسک در گزارش خود اعلام کرده است که عرضه‌ی عمومی سهام بیت‌کمین، بزرگترین IPO تاریخ خواهد بود و در بازار سهام هنگ کنگ انجام می‌شود.

تاکنون فعالیت اصلی این شرکت مربوط به تولید پردازنده‌هایی برای ماینینگ ارزهای مجازی از قبیل بیت کوین بود، اما به تازگی آنها تولید سخت‌افزار و تراشه برای صنعت هوش مصنوعی را نیز آغاز کرده‌اند.

بیت مین با عرضه اولیه سهام، 18 میلیارد دلار سرمایه جذب کرد

جیهان وو که اکنون 32 سال سن دارد و مدیرعامل بیت‌مین است، پنج سال پیش این شرکت را در پکن تاسیس کرد. وی با این چشم‌انداز که ارزهای دیجیتال، آینده‌ پول در جهان هستند، کسب و کر خود را راه‌اندازی کرد.

جیهان تاکنون با موفقیت‌های زیادی را به دست آورده است. تنها چند سال پس از تاسیس بیت‌مینف این کمپانی به یکی از باارزش‌ترین شرکت‌های فعال در زمینه ارزهای دیجیتال تبدیل شد. براساس گزارش بلومبرگ، تنها در شش ماه اول سال ۲۰۱۸ میلادی، این شرکت ۲/۵ میلیارد دلار درآمد داشته است.

این کمپامی تاکنون موفق شده است از سرمایه سرمایه‌گذارانی از جمله سکویا، جی‌آی‌سی و آی‌دی‌جی کپیتال، مبلغ ۴۵۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند.

تا این لحظه هیچکدام از مدیران بیت مین در مورد عرضه عمومی سهام اظهار نظر نکرده‌اند.

    نظرات