ارائه چهار بسته حمایتی برای خدمات بیمه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان

ارائه چهار بسته حمایتی برای خدمات بیمه‌ای به شرکت‌های دانش بنیان

تفاهم‌نامه‌ای میان معاونت علمی و یک شرکت بیمه به امضا رسید که براساس آن شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از چهار بسته حمایتی بیمه‌های بازرگانی برخوردار شوند.

به گزارش اکوسیستم، سید محمد صاحبکار (رئیس مرکز شرکت ها و موسسات دانش‌بنیان) ضمن اشاره به ضرورت افزایش ضریب نفوذ بیمه به ویژه بیمه‌های بازرگانی در میان شرکت‌های دانش‌بنیان، افزود: فعالیت‌های تولید و بازرگانی شرکت‌های دانش بنیان با ریسک‌های متعددی از جمله مسئولیت ناشی از شکست ماشین آلات همراه است. در صورتی که این ریسک‌ها مورد بی توجهی قرار بگیرند، می‌توانند دارایی‌ها و محصولات شرکت‌ها را با خطر مواجه کنند.

وی گفت: به منظور کاهش ریسک این فعالیت‌ها، تفاهم نامه‌ای میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و یک شرکت بیمه‌ای به امضا رسیده است که بر اساس آن، شرکت‌های دانش بنیان از تخفیفات و تسهیلات ویژه‌ای در حوزه بیمه‌های بازرگانی برخوردار خواهند شد.

دبیرکارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان ادامه داد: این تفاهم‌نامه چهار حوزه، بیمه‌های آتش‌سوزی، بیمه‌های مسئولیت، بیمه‌های اشخاص و در نهایت بیمه مهندسی شکست ماشین آلات (ماشین آلات الکترونیک و مکانیکال) را شامل می‌شود.

عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری در خصوص چگونگی استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان از این خدمات بیمه‌ای، اظهار داشت: شرکت‌های دانش بنیان به منظور برخورداری از این تسهیلات، ابتدا باید به نمایندگی‌های منتخب این شرکت بیمه‌ای در سراسر کشور که فهرست آنها در سامانه دانش بنیان قرار دارد، مراجعه کنند و برای دریافت بیمه‌نامه مورد نظر درخواست خود را ارائه دهند.

    نظرات