مشاغل مدیریتی انتخاب بیش از ۱۰ درصد متقاضیان کار بخش خصوصی است

مشاغل مدیریتی انتخاب بیش از ۱۰ درصد متقاضیان کار بخش خصوصی است

دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی اعلام کرد ۱۰/۵ درصد از تقاضاها در آزمون سال گذشته به مشاغل مدیریتی اختصاص داشت.

به گزارش اکوسیستم به نقل از نوپانا، محمدحسین قمری (دبیر شورای سیاست‌گذاری آزمون استخدامی) گفت: حدود ۶۶۰۰ نفر در نخستین آزمون بخش خصوصی مشاغل مدیریتی را انتخاب کرده بودند که برخی از مشاغل مدیریتی عبارت بودند از مدیر اجرایی، مدیر اداری، مدیر انفورماتیک و مدیر بازرگانی.

وی تاکید کرد قطعا افرادی که توانایی لازم برای مدیریت را در خود می دیدند در این بخش ثبت نام کرده بودند و محدودیتی از نظر مدرک تحصیلی، سن و تجربه وجود نداشته است.

دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی گفت در آزمون سال گذشته بیشترین تقاضای شغل در بخش مشاغل مهندسی و کارشناسی بود و 31/3 درصد از ثبت‌نام‌کنندگان دور نخست آزمون استخدامی بخش خصوصی ۸۱ عنوان شغلی کارشناسی و مهندسی را انتخاب کرده بودند.

قمری افزود البته عنوان های شغلی مهندسی و کارشناسی یک سوم از کل عناوین شغلی ارائه شده در آزمون سال گذشته بود.

دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی گفت در آزمون نخست کمترین تقاضا از سوی افراد جویای کار در بخش فنی و اجرایی بود که ۵/۲ درصد از کل تقاضا ها به این بخش اختصاص داشت.

دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی گفت: براساس تقاضای شرکت های خصوصی امسال ۲۲۲ عنوان شغلی در ۸ دسته مشاغل ارائه شده است و مخاطبان برای اطلاع از این عناوین می توانند به سایت آزمون استخدامی بخش خصوصی به نشانی www.inre.irمراجعه کنند.

قمری ۸ دسته مشاغل را بدین صورت اعلام کرد:

۱_ هنر ، رسانه و آموزش

۲_ مالی و اداری

۳_ مهندسی

۴_ مدیریتی

۵_بازاریابی و فروش

۶_کارشناسی و ارائه خدمات

۷_فناوری اطلاعات

۸_ فنی و اجرایی

ثبت نام آزمون استخدامی بخش خصوصی از ۱۰ شهریور آغاز شده و تا ۱۰ مهر ادامه خواهد داشت متقاضیان اشتغال می‌توانند با مراجعه به سایت آزمون استخدامی به نشانی www.inre.ir یا دفاتر پیشخوان دولت ثبت نام کنند.

    نظرات