تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و فناوری و شهرداری تهران برای حمایت از استارتاپ‌ها

تفاهم‌نامه همکاری معاونت علمی و فناوری و شهرداری تهران برای حمایت از استارتاپ‌ها

تفاهم نامه همكاری مشترک معاونت علمی و فناوری رياست جمهوری و شهرداری تهران با حضور ستاری و شهردار تهران برای حمایت از استارت‌آپ‌ها امضا شد.

به گزارش اکوسیستم به نقل از دیجیاتو، «سورنا ستاری» معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و «محمد علی افشانی» شهردار تهران صبح امروز برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت‌آپ ها تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

تسهیل استقرار استارت‌آپ ها، شتابدهنده‌ها و ایجاد مراکز فناوری و کارخانه‌های نوآوری در بافت‌های فرسوده و پهنه‌های صنعتی متروکه شهر تهران از موضوعات اصلی این تفاهم نامه است.

اهداف تفاهم نامه معاونت علمی و شهرداری تهران

این تفاهم نامه با هدف توسعه زیست بوم نوآوری و استفاده از قابلیت‌‌های کلان و شهر و تأکید بر توانمندسازی بافت فرسوده، ترویج فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و بهره برداری از اثرات توسعه‌ای و استقرار کسب و کارهای دانش بنیان در راستای بازآفرینی فضاهای متروکه شهری از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

هریک از طرفین این تفاهم نامه دارای تعهدات مخصوص به خود هستند؛ شهرداری تهران موظف است فضاهای مطلوب برای راه اندازی مجتمع‌های فناوری و کمک به استارت آپ‌ها برای استقرار در مراکز نوآوری را به وجود آورد و همچنین معاونت علمی باید شرکت‌های دارای صلاحیت را برای ارزیابی عملکرد آنها به شهرداری معرفی کند.

تأمین اعتبارات و هزینه‌های شرکت‌های دانش بنیان

تمام هزینه‌های ارزیابی، انتخاب استارت آپ‌ها و نظارت بر فعالیت ‌آنها و ارزیابی عملکردشان به عهده معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و در این راستا کمیته راهبری برای تأمین اعتبارات مورد نیاز تشکیل شده است.

    نظرات