همراه اول یعنی یک فرصت بزرگ ۴۰ میلیونی / هاب بازوی اتصال همراه اول به استارتاپ‌هاست

همراه اول یعنی یک فرصت بزرگ ۴۰ میلیونی / هاب بازوی اتصال همراه اول به استارتاپ‌هاست

با جناب آقای مهدی نیامنش، مدیر عامل شرکت پیک‌آسا در غرفه‌ی هاب مصاحبه‌ای داشتیم. بخش‌هایی از صحبت‌های ایشان را در ادامه می‌توانید بخوانید:

همراه اول شبکه‌ی بزرگی از مشترکین دارد، که یک فرصت بزرگ ۴۰ میبلیون‌نفری تقریبا بی‌همتا است. استارتاپ‌ها هم یک پتانسیل بزرگ هستند که در چند سال اخیر رشد کرده و اکوسیستم داغ‌تری را تشکیل داده‌اند. اتصال این فرصت و پتانسیل قطعا می‌توانند منشا اتفاقات و حرکات خیلی مهم و ارزشمندی باشند.
همراه اول به عنوان بزرگ‌تری که می‌تواند شبکه‌اش را در اختیار استارتاپ‌ها بگذارد، نقش ارزشمندی در اکوسیستم استارتاپی دارد.

همراه اول نیاز به بازوهایی برای ارتباط با اکوسیستم استارتاپی دارد. استارتاپ‌ها اغلب تیم‌های چندنفره و گاهی شرکت‌های کوچک هستند. شرکت‌هایی که ممکن است خیلی از دیسیپلین‌های شرکت‌داری را بلد نباشند.
همراه اول با ساختار سازمانی خودش به تنهایی نمی‌تواند با استارتاپ‌ها صحبت و آن‌ها را درک کند. بنابراین باید شتابدهنده‌هایی باشد که این استارتاپ‌ها را به همراه اول وصل کند.

امسال که بخش شتابدهنده‌ی هاب را دیدم خوشحال شدم. یکی دو سال بود که هاب در حال انجام کارهای مقدماتی و زیرساختی فعال کردن شتابدهنده بود. هاب کار بسیار مهمی را برای پاسخ‌گویی به نیازها در این نمایشگاه و نمایشگا‌ه‌های مشابه شروع کرده است.
هرچه که هاب بتواند زیرساخت‌ها و تسهیلات همراه اول را در اختیار اکوسیستم استارتاپی قرار دهد بهتر است.
ما شتابدهنده‌ی فعالی که بتواند فرصت همراه اول را به زبان استارتاپ‌ها ترجمه کند نداریم.
هاب اگر بتواند نقش ترجمه‌ی فرصت، زیرساخت و تسهیلات همراه اول را به زبان استارتاپ‌ها و سرویس انجام دهد، مهم‌ترین و بهترین کاری را که می‌توانسته انجام داده است.
هاب به یکی از دانشگاه‌های خیلی خوب ایران وصل است. شهید بهشتی دانشگاه مهمی است و پتانسیل بسیار بالایی در این دانشگاه وجود دارد.
فضای استارتاپی دانشگاه شهید بهشتی به نسبت سایر دانشگاه‌ها بکرتر است.
هاب اگر واقعا بتواند به بدنه‌ی استارتاپی دانشگاه‌ها وصل شود و رابطه‌ی قوی برقرار کند به فضایی هدایت می‌شود که اتفاقات خوبی در آن رخ خواهد داد.

لینک اصل خبر در سایت هاب

  منبع خبر

  هاب

  هاب

  نوآوری و توسعه کسب و کار

   نظرات