حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه فردوسی مشهد

حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه فردوسی مشهد

حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه فردوسی مشهد
۱۲۲۲۲۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴۴ دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و هیئت همراه روز دوشنبه ۱۰ دی‌ماه ۹۷ با حضور در دانشگاه فردوسی مشهد از بخش‌های مختلف این دانشگاه بازدید کردند و سپس در نشستی با مدیران و مسئولین دانشگاه به بحث و گفتگو پرداختند.

دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور در جلسه دیدار با مسئولین و مدیران دانشگاه فردوسی مشهد، ضمن تشکر از مسئولین دانشگاه به جهت ایجاد فرصت‌ها و فعالیت‌های مختلف در حوزه پژوهش و فناوری از آنان خواست تا در حوزه‌هایی که می‌تواند در کشور سرآمد باشد سرمایه‌گذاری کرده و موجبات رشد و توسعه این صنایع را فراهم نمایند.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور لازمه پیشرفت و توسعه دانشگاه‌ها را ایجاد یک اکوسیستم در حوزه علم و پژوهش دانست و افزود: دانشگاه‌ها باید برای توسعه فناوری، اشتغال‌زایی و ایجاد شرکت‌های دانش‌بنیان تمام تلاش خود را به کار ببرند و اولین گام برای رسیدن به این مهم اراده قوی و مستحکم است که مدیران و مسئولین دست‌اندرکار دانشگاه باید بکار ببرند تا بتواند الگو و مدلی مناسب برای سایر دانشگاه‌های کشور باشند. وی با اشاره به جامعیت و وسعت دانشگاه فردوسی مشهد در شرق کشور ایجاد یک الگوی صحیح و مناسب برای توسعه و هوشمند سازی به کمک بخش خصوصی را لازم و ضروری دانست و ابراز امیدواری کرد که دانشگاه فردوسی مشهد با اراده قوی و پشتکار خود بتواند در بحث دانش و فناوری به یک سطح والا و قابل‌قبول در سطح کشور و جهان دست پیدا کند.

دکتر محمد کافی رئیس دانشگاه فردوسی مشهد، از پشتیبانی و همراهی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از دانشگاه فردوسی مشهد سپاسگزاری کرد و افزود: در حضور قبلی شما در دانشگاه فردوسی مشهد که ۴ سال قبل به وقوع پیوست، گفتمانی از سوی شما مطرح شد و دانشگاه فردوسی مشهد این گفتمان را سرلوحه کار خود قرارداد و توانست با اراده قوی و مستحکم در حوزه‌های مختلف کارآفرین باشد و موجبات رشد و اعتلای استان و کشور را فراهم کند.

رئیس دانشگاه فردوسی مشهد به وسعت و جامعیت این دانشگاه اشاره داشت و عنوان کرد: دانشگاه فردوسی مشهد بدون اغراق بزرگ‌ترین مرکز علمی و پژوهشی در شرق کشور است که تا شعاع حدود ۱۰۰۰ کیلومتری آن دانشگاهی به این وسعت وجود ندارد و قطعاً دانشگاه از این وسعت نفوذ خود باید استفاده بهینه ببرند و بتواند در سطح منطقه به یک الگوی مناسب برای دانشگاه‌ها تبدیل شود و در این مسیر لازم است تا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به کمک دانشگاه فردوسی مشهد بیایند و با تصویب آیین‌نامه‌ها و مصوبات دانشگاه فردوسی مشهد را یاری نمایند. وی در پایان ابراز امیدواری کرد که مصوبات و تفاهم‌نامه‌های همکاری امضاشده در این دیدار می‌تواند نقطه عطفی در تاریخ این دانشگاه باشد و در کنار پارک علم و فناوری و بنیاد نخبگان بتواند در جهت شکوفایی استعدادهای موجود استان خراسان رضوی تلاش نماید و تاثیرگذار باشد.

در پایان این نشت تفاهم‌نامه همکاری فی‌مابین دانشگاه فردوسی مشهد و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به امضا رسید.

شایان‌ذکر است، پیش‌ازاین دیدار دکتر ستاری و هیئت همراه از پژوهشکده هوا خورشید، پایلوت صنایع غذایی دانشکده کشاورزی، مرکز توسعه و فناوری، شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد دانشگاه فردوسی مشهد بازدید نمودند.

لینک اصل خبر در سایت مرکز رشد واحدهای فناوری علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد

  منبع خبر

  مرکز رشد واحدهای فناوری علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد

  مرکز رشد واحدهای فناوری علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد

  مرکز رشد واحدهای فناوری علوم انسانی دانشگاه فردوسی مشهد یک مرکز رشد در شهر مشهد می باشد

   نظرات