معرفی ظرفیت های دانش بنیان هرمزگان برای سرمایه گذاران

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان در پنل طرح های دانش بنیان همایش فرصت های سرمایه گذاری استان هرمزگانف ظرفیت های پارک علم و فناوری را برای سرمایه گذاران تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری هرمزگان، دکتر علی فتی در این جلسه با اشاره به تلاش های صورت گرفته در راستای تولید محصولات فناورانه و دانش بینان گفت: شرکت های موفق زیادی در پارک علم و فناوری هرمزگان مشغول به کار هستند که با حمایت مجموعه دولت روی برج فناوری کار می کنیم که در کشور بی نظیر است و و جذابیت های زیادی دارد.

وی بیان داشت: در برج فناوری محل استقرار شرکت های دانش بنیان و فناوران در نظر گرفته ایم که در کنار آن شتاب دهنده ها نیز فعالیت خواهند کرد.

فتی ابراز امیدواری کرد، برج فناوری طی ماه های آینده افتتاح تا پذیرای شرکت های دانش بینان باشد. وی ادامه داد، شرکت هایی که کارهای بزرگتری انجام می دهند در تلاشیم با همکاری دانشگاه هرمزگان در وسعت ۳۰ هکتار زمینی که در حال آماده سازی آن هستیم تو فضای دانشگاه مستقر کنیم چرا که حسن همجواری با دانشگاه و ارتباط با اعضای هیات علمی می تواند نتیجه و خروجی خوبی برای پارک فناوری داشته باشد از این رو وزارت علوم تصمیم گرفته که پارک فناوری در دل دانشگاه ایجاد شود و در کنار دانشگاه فعالیت کند.

رئیس پارک علم و فناوری هرمزگان با قدردانی از مجموعه دولت گفت: در بودجه۹۸ اتفاق بزرگی افتاد که در پی آن بودجه پارک ها ۷۵ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد، پارک هرمزگان با رشد ۸۹ درصد رتبه پنجم بودجه را به خود اختصاص داده است. سال آینده نیز شش میلیارد و ۶۰۰ میلبون تومان اعتبار پارک خواهد بود که حاضریم ۵۰ در صد بودجه ها را با بهره ۴ درصد و تنفس دو ساله در اختیار شرکت ها قرار دهیم.

فتی در این جلسه همچنین به فعالیت شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و گفت: عمده فعالیت در حوزه دریایی است و به دلیل همجواری دریا فعالیت های خوبی صورت گرفته است.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری هرمزگان

    منبع خبر

    پارک علم و فناوری هرمزگان

    پارک علم و فناوری هرمزگان

    پارک علم و فناوری هرمزگان یک پارک علم و فناوری در شهر بندرعباس می باشد

    نظرات