در پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار شد؛ نشست تخصصی انتقال تجربه و بررسی نیاز های فناورانه صنعت سیمان

در پارک علم و فناوری کرمانشاه برگزار شد؛ نشست تخصصی انتقال تجربه و بررسی نیاز های فناورانه صنعت سیمان

نشست تخصصی انتقال تجربه و بررسی نیاز های فناورانه صنعت سیمان  با حضور مهندس شهریار گراوندی مدیرعامل شرکت سیمان غرب، مهندس فرهاد مرزی دبیر اجرایی خانه صنعت معدن، تجارت استان، دکتر معصومه خان احمدی رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه و دکتر سیامک آزادی معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه و جمعی از مدیران شرکت های فناور در سالن شهید نوروز نژاد کرمانشاه برگزار شد.
در این جلسه دکتر خان احمدی با بیان اینکه هدف از برگزاری این جلسه انتقال تجربه صاحبان صنایع به واحد های فناور و شرکت های در حال رشد است گفت: انتقال تجربه کارآفرینان نهضتی است بسیار هوشمندانه که در دنیای غرب توانست آزمون و خطاهای نسل جدید  شرکت های فناور را کم کند.
رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه این سلسله نشستها فرصتی است تا واحد های فناور و دانشگاهیان بتوانند نیازهای حوزه صنعت را پاسخ دهند، گفت: امسال درپارک علم و فناوری کرمانشاه گرنت فناوری شکل گرفته که منابع مالی  طرح هایی که براساس نیاز صنایع توسط واحد های فناور نمونه اولیه آن ساخته می شود و توسط صنایع تایید می شود تامین خواهد شد.
وی در پایان با اشاره به اینکه شرکت سیمان سامان از صاحبان نام در حوزه صنعت سیمان کشور است، گفت: امید واریم واحد های فناور بتوانند از فرصت بوجود آمده برای رفع نیازهای فناورانه صنعت سیمان استفاده کنند.
در ادامه این جلسه مهندس گراوندی با بیان سیستم تولید صنعت سیمان و بخش های مختلف تولید این محصول گفت: نیازداریم تا شرکت های دانشگاهی و فناور در حوزه اتلاف انرژی، اتوماسیون، ساخت موتورهای صنعتی و هوشمند سازی، رشد روند تولید تا فروش به ما کمک کنند.
وی برند سازی، مشتری محوری، توسعه محصول، استراتژی بازار و صداقت در ارتباط با مشتری خارجی را از اصول فروش و حضور در بازار بخصوص بازار های خارجی دانست.
در ادامه مهندس فرهاد مرزی دبیر اجرایی خانه صنعت معدن ، تجارت استان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۰ انجمن تخصصی در حوزهای مختلف در خانه صنعت استان فعال هستند ،تصریح کرد: انجمن های صنایع کانی غیر فلزی،صنایع غذایی، صنایع دارویی و تجهیزات پزشکی، صنایع شیمیایی و سلولوزی، برق و الکترونیک، ریخته گری و صنایع فلزی و لوازم خانگی، نساجی چرم و پوشاک، خدمات فنی و مهندسی و صنایع معدنی آمادگی کامل داریم تا با شرکت های دانش بنیان و واحد های فناور همکاری کنیم.
در ادامه دکترآزادی معاون فناوری پارک علم و فناوری کرمانشاه با اشاره به ضرورت انتقال تجربه و نیاز های فناورانه واحد های تولیدی به شرکت های فناور و دانش بنیان تحت حمایت پارک علم و فناوری کرمانشاه ،افزود: با توجه به تشکیل ستاد رفع موانع تولید در خانه صنعت معدن استان  و ارتباط خوب این بخش با پارک امیدواریم افق های جدیدی در ارتباط گیری شرکت های فناور با مدیران صنایع استان فراهم شود.
در پایان نیز مدیران شرکت های فناور پارک علم و فناوری کرمانشاه نیز به بیان سوالات و دیدگاههای خود با اعضای پنل پرداختند.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

  پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

  پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه یک پارک علم و فناوری در شهر کرمانشاه می باشد

   نظرات