علی باستی: آستارا می‌تواند تعاملات خوبی با کشورهای همسایه داشته باشد و به قطب فناوری و صادرات محصولات فناورانه تبدیل شود.

علی باستی: آستارا می‌تواند تعاملات خوبی با کشورهای همسایه داشته باشد و به قطب فناوری و صادرات محصولات فناورانه تبدیل شود.

روز شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه ۱۹۸،  دکتر داداشی از پارک علم و فناوری گیلان بازدید و با رییس و معاونین پارک گفتگو کرد.

ایشان ابتدا از نمایشگاه برخی محصولات شرکت‌های فناور و دانش بنیان پارک علم و فناوری گیلان در طبقه همکف ساختمان مرکزی بازدید و از نزدیک با این دستاوردها آشنا شد.

در این نشست ابتدا دکتر باستی رییس پارک علم و فناوری گیلان ضمن خوش‌آمد گویی، توضیح مختصری از اهداف و مسولیت‌های پارک علم و فناوری گیلان بیان کرد.

ایشان در ادامه با توجه به موقعیت خوب شهر مرزی آستارا در مجاورت مرز کشور آذربایجان به این موضوع اشاره داشت که مرکز رشد آستارا با حمایت‌های ویژه پارک علم و فناوری گیلان و نماینده محترم آستارا می‌تواند تعاملات خوبی با کشورهای همسایه داشته باشد و به قطب فناوری و صادرات محصولات فناورانه تبدیل شود.

دکتر داداشی هم در ادامه نسبت به این موضوع ابراز امیدواری کرد و گفت: با توجه به اهمیت رونق تولید خصوصا تولیدی محصولات دانش محور و همچنین موقعیت مرزی شهرستان آستارا، در حمایت از اهداف و ماموریت مرکز رشد واحدهای فناور آستارا و پارک علم و فناوری گیلان از هیچ کمکی دریغ نخواهم کرد و اقداماتی را که برای پیشبرد اهداف پارک و مرکز رشد آستارا  موثر خواهد بود - از جمله، رایزنی‌ با مسئولین آذربایجان- در آینده نزدیک انجام خواهم داد.

لازم بذکر است مرکز رشد واحدهای فناور آستارا اسفند ماه ۱۳۸۸ بنا به درخواست فرماندار و نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی با هدف ایجاد زمینه مناسب برای تشویق و ایجاد زمینه مناسب برای فعالیت متخصصین، ایجاد اشتغال و استفاده از فرصت‌های موجود در زمینه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، الکترونیک و مکاترونیک، مدیریت و طراحی گردشگری کشاورزی و روستائی، صنایع تکمیلی و جانبی کشاورزی، دامپروری، شیلات و گیاهان دارویی و ... راه‌اندازی گردید.

نشانی مرکز رشد آستارا: آستارا - خیابان امام خمینی -پشت پوپک، مرکز رشد واحدهای فناوری آستارا

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری گیلان

  منبع خبر

  پارک علم و فناوری گیلان

  پارک علم و فناوری گیلان

  پارک علم و فناوری گیلان یک پارک علم و فناوری در شهر رشت می باشد

   نظرات