انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری استان در راستای شعار سال

در راستای تحقق رویکردهای دانش‌بنیان مبتنی بر شعار سال، تفاهم‌نامه مشترک همکاری‌های دوجانبه علمی، پژوهشی و تحقیقاتی برپایه توجه به مباحث فناوری و دانش‌بنیان، با حضور دکتر علی نظری، سرپرست دانشگاه لرستان و دکتر محمودرضا شاکرمی، رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان، منعقد و مبادله شد.


دکتر محمودرضا شاکرمی، رئیس پارک علم و فناوری استان لرستان نیز در این نشست گفت:«رویکرد کاری ما این است که پارک علم و فناوری استان، تعامل همه‌جانبه و کامل با دانشگاه لرستان داشته باشد؛ دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری باید همچون دو برادر، با همدیگر تعامل صددرصدی داشته باشند».

دکتر شاکرمی، بیان کرد:«ارزیابی دانشگاه‌ها در جهان امروز براساس شاخص‌هایی همچون تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان، درآمدزایی اختصاصی، فعالیت‌ها در زمینه تجاری‌سازی محصولات، کیفیت مقالات علمی و ... صورت می‌گیرد و به همین علت گسترش همکاری‌های دوجانبه و چندجانبه برون‌دانشگاهی، دارای اهمیت است».


وی توضیح داد:«یکی از پیشنهادات ما این است که با همکاری و مشارکت دانشگاه لرستان، هر ماه یک رویداد ایده‌شو برگزار کنیم تا بتوانیم در زمینه‌های فناوری و دانش‌بنیانی، اقدامات اثرگذارتری انجام بدهیم».

از جمله موضوعات مهم تفاهم‌نامه‌ی مشترک دانشگاه لرستان و پارک علم و فناوری استان لرستان، تقویت پایان‌نامه‌های کاربردی و تقاضامحور، برگزاری دوره‌های مهارت‌افزایی برای دانشجویان، تقویت واحدهای فناور با تامین نیروی انسانی متخصص، ارتقای توان اشتغال‌پذیری دانشجویان، افزایش اثربخشی دانش‌آموختگان در داخل کشور، ارتقای توان پاسخگویی دانشگاه به نیازهای جامعه می باشد.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان لرستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان یک پارک علم و فناوری در شهر خرم آباد می باشد

    نظرات