پارک علم و فناوری خراسان رضوی هاب شرکت‌های فناوری انرژی در کشور است


وحیدرضا زیدی‌فر، معاون وزیر نفت، امروز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در نخستین نشست هم‌اندیشی مدیران عامل هلدینگ‌های پتروشیمی با بیان اینکه پارک علم و فناوری خراسان رضوی هاب شرکت‌های فناوری انرژی در کشور است، افزود: در اکثر گفت و گوهایی که داشتیم مشخص شد مشتریان عمده این شرکت‌ها، مجتمع های پتروشیمی واگذار شده بودند.

به گزارش اداره روابط عمومی و امور بین الملل پارک علم و فناوری خراسان، به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، وحیدرضا زیدی‌فر سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱ در نخستین نشست هم اندیشی مدیران عامل هلدینگ‌های پتروشیمی با بیان اینکه پارک علم و فناوری خراسان رضوی هاب شرکت‌های فناوری انرژی در کشور است، افزود: در اکثر گفت و گوهایی که داشتیم مشخص شد مشتریان عمده این شرکت ها، مجتمع های پتروشیمی واگذار شده بودند.

وی ادامه داد: تصور این است که شرکت‌های دولتی باید مشتری بیشتری باشند اما بر خلاف چیزی که گفته می شود مجتمع‌های پتروشیمی واگذار شده حاضر به ریسک در خرید کالا و تجهیزات هستند تا کشور اعتلا پیدا کند.

زیدی‌فر، با اشاره به اینکه پتروشیمی با توجه به نقشی که در زنجیره ارزش دارد نقش مهمی در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و تولیدات بار اول دارد، گفت: موانعی مربوط به رگولاتوری صنعت پتروشیمی وجود دارد.

وی ادامه داد: با توجه به بحث‌هایی که در وزات نفت عنوان شد مسائل رگولاتوری، اچ اس ای و ....در تلاشیم تا این مشکلات  در مراجع بالاتر حل شود و مشکل قانونی وجود نداشته باشد.

زیدی‌فر تاکید کرد: با توجه به ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با صنعت پتروشیمی و حمایت بیشتر از ساخت داخل شاهد رونق تولید داخل در این صنعت باشیم.

شرحلینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری خراسان رضوی

منبع خبر

پارک علم و فناوری خراسان رضوی

پارک علم و فناوری خراسان رضوی

پارک علم و فناوری خراسان رضوی یک پارک علم و فناوری در شهر مشهد می باشد

    نظرات