عضو هیات رییسه مجلس‌‌‌‌: پارک علم و فناوری استان کرمانشاه جز پارک های برتر کشور است

عضو هیات رییسه مجلس‌‌‌‌: پارک علم و فناوری استان کرمانشاه جز پارک های برتر کشور است

عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به تصویب قانون جدید "جهش تولید دانش بنیان" گفت: با اجرای دقیق و درست این قانون، شاهد جهش در تولیدات دانش بنیان کشور خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه، دکتر محمد رشیدی  در حاشیه بازدید از برج فناوری پارک علم و فناوری جهاددانشگاهی کرمانشاه، در جمع خبرنگاران با اشاره به حمایت مجلس یازدهم از دانش بنیان ها گفت: خوشبختانه بحث حمایت از دانش بنیان‌ها از سال گذشته در دستور کار قرار گرفته و در نهایت توانستیم قانون "جهش تولید دانش بنیان" را در مجلس به تصویب برسانیم.

وی افزود: این قانون زیرساخت بسیار خوبی برای جهش تولید در بخش دانش بنیان است و امیدواریم با اجرای صحیح آن بتوانیم حمایت موثری از دانش بنیان‌ها داشته و جهش را به معنای واقعی در تولیدات این حوزه رقم بزنیم.

رشیدی با بیان اینکه حمایت های جامع از دانش بنیان‌ها در این قانون گنجانده شده، گفت: در این قانون تمامی حمایت های مالی، علمی، مالیاتی و ... لحاظ شده و تلاش کرده ایم که هم حمایت های مالی و هم حمایت های معنوی از دانش بنیان ها در کشور صورت گیرد.

وی تاکید کرد: این قانون دست دولت را در حمایت از دانش بنیان ها باز کرده و قطعا با اجرای آن تحقق جهش تولید دانش بنیان امکان پذیر است.

نماینده کرمانشاه در تشریح بخشی از این قانون گفت: در این قانون تسهیلات با سود بسیار پایین در اختیار دانش بنیان ها قرار گرفته و معافیت های مالیاتی خوبی برای آنها لحاظ شده و تمام سیاست های تشویقی برای حمایت از تولیدات دانش بنیان در آن لحاظ شده است.

رشیدی با اشاره به وجود ظرفیت های خوب کشور در بحث دانش بنیان، گفت: متاسفانه علی رغم وجود ظرفیت ها و پتانسیل های خوبی که در این حوزه داریم، به دلیل کمبود ساختارهای قانونی و از طرفی عدم باور مسئولین به این حوزه طی سالهای گذشته نتوانسته ایم آنطور که باید از این ظرفیت بهره بگیریم.

این نماینده مجلس گفت: در حال حاضر با وجود این قانون این امکان فراهم شده که تاحد خوبی از این ظرفیت در کشور بهره گرفته شود و مسئولان ما باید بدانند تا زمانی که از ظرفیت دانش بنیان‌ها بهره نگیریم جهش تولید در هیچ عرصه ای تحقق نمی یابد، چرا که اصل جهش تولید استفاده از تکنولوژی و فناوری است.

رشیدی در ادامه با اشاره به فعالیت خوب پارک های علم و فناوری کشور در شناسایی و حمایت از شرکت های دانش بنیان گفت: پارک ها در این زمینه خوب عمل کردند و حقیقتا بودجه ای که برای آن صرف شده بودجه موثر بوده و هیچ هدررفتی نداشته است، اما معتقدیم این بودجه ناکافی است.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: در حال حاضر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که نقش موثری در حمایت از دانش بنیان های کشور دارد قدری دچار رکود شده که از رییس جمهور درخواست داریم این معاونت را فعال کند، چرا که این معاونت با توجه به ارتباطی که با پارک ها و شرکت های دانش بنیان دارد نقش موثری در رونق فعالیت آنها دارد.

پارک علم و فناوری کرمانشاه جز پارک های برتر کشور است/ از پارک و فعالیت هایش حمایت می کنیم

عضو هیات رییسه مجلس در ادامه با تقدیر از عملکرد پارک علم و فناوری کرمانشاه گفت: این مرکز یکی از پارک های خوب کشور است و سالهاست که در حمایت از شرکت های دانش بنیان عملکرد مطلوبی داشته است.

رشیدی به حمایت جدی پارک علم و فناوری کرمانشاه از شرکت های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: پارک زیرساخت های خوبی هم در این حوزه ایجاد کرده که از جمله آن می توان به برج فناوری استان اشاره کرد.

وی افزود: این برج که سالها دچار رکود شده بود با حمایت ها و پیگیری هایی که در دو سال اخیر صورت گرفت در نهایت به بهره برداری رسید و شرکت های بسیاری در آن مستقر شده و در حال استقرار هستند، هرچند برای تکمیل هنوز نیازمند تامین اعتبارات است.

رشیدی به بازدید خود از برج فناوری استان و صحبت با مدیران شرکت های دانش بنیان مستقر در آن اشاره کرد و افزود: تسهیلات تکمیلی و جلوگیری از واردات بی رویه محصولاتی که بازار تولیدات شرکت‌های دانش بنیان را دچار رکود می کند، خواسته اصلی این شرکت هاست که قطعا پیگیری می شود.

عضو هیات رییس مجلس با تاکید بر حمایت همه جانبه از پارک علم و فناوری کرمانشاه گفت: در این زمینه از معاونت فناوری وزارت علوم هم درخواست خواهیم کرد که ارتباط خود را با پارک علم و فناوری کرمانشاه تقویت کند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی، امروز(۱۲ خرداد) طی بازیدی از برج فناوری کرمانشاه با مدیران شرکت های دانش بنیان دیدار و پای صحبت ها و دردل های آن ها نشست.

عضو هیات رییسه مجلس همچنین از سایر زیرمجموعه های پارک علم و فناوری کرمانشاه و مرکز درمان ناباروری جهاد دانشگاهی کرمانشاه بازدید کرد.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

منبع خبر

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه یک پارک علم و فناوری در شهر کرمانشاه می باشد

    نظرات