در پارک علم وفناوری کرمانشاه برگزار شد؛  اولین رویداد "تبادل فناوری" استان

در پارک علم وفناوری کرمانشاه برگزار شد؛ اولین رویداد "تبادل فناوری" استان

اولین رویداد "تبادل فناوری" استان کرمانشاه با حضور جمعی از مسئولین و صاحبان صنایع و شرکت های دانش بنیان در برج فناوری استان کرمانشاه برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری کرمانشاه دکتر سیامک آزادی رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه، امروز(۱۸ خرداد) در این مراسم با اشاره به برگزاری این رویداد با هدف برقراری ارتباط میان بخش صنعت و شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور، گفت: در این رویداد نیازهای بخش صنعت احصا شده و از طرفی شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناوری که بتوانند این نیازها را مرتفع کنند هم شناسایی شده و ارتباط لازم بین این دو جهت رفع این نیازها برقرار شده است .

وی افزود: در این رویداد با بررسی صورت گرفته ۱۹ نیاز فناورانه واحدهای صنعتی استان احصا شده که طی جلساتی که با شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور صورت گرفته، برای رفع هشت نیاز قرارداد همکاری منعقد شده است .

وی تصریح کرد: یکی از این قراردادها به مبلغ ۳۰ میلیارد ریال است و مابقی در قالب تفاهم نامه همکاری به امضا رسیده اند تا در وقت مناسب جزییات دقیق اعتبار و سایر موارد آن تعیین شود .

آزادی خاطرنشان کرد: این تفاهم نامه های همکاری در حوزه های مختلف صنایع شیمیایی، کشاورزی، الکترونیک و ... است .

برگزاری اولین رویداد "تبادل فناوری" در کرمانشاه/ انعقاد ۸ تفاهم نامه و قرارداد همکاری

وی خاطرنشان کرد: برای رفع دیگر نیازهای فناورانه صنایع استان هم در تلاشیم تا از طریق ارتباط با سایر شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور کشور اقدام کنیم .

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه با تاکید بر تداوم برگزاری چنین رویدادهایی، گفت: رویداد بعدی ما در استان در حوزه کشاورزی خواهد بود و در تلاشیم تا نیاز صنایع کشاورزی را به وسیله شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور استان مرتفع کنیم .

آزادی در ادامه با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام سال "تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین" گفت: برای تحقق این شعار نیاز است همه دستگاه ها پای کار آمده و همه نهادها در این زمینه همکاری داشته باشند .

وی تاکید کرد: برای حمایت مناسب از شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور اولین قدم این است که مسئولین به این باور برسند که دانش بنیان ها می توانند نقش موثری در اقتصاد استان ایفا کند .

آزادی تاکید کرد: همچنین مسئولین باید به این باور برسند که افزایش فناوری به معنی کاهش اشتغال نیست و برخلاف این تصور اشتباه، با افزایش فناوری، ظرفیت اقتصاد افزایش پیدا کرده و به دنبال آن اشتغالزایی افزایش می یابد .

وی به تصویب قانون جهش تولید دانش بنیان در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: این قانون حمایت هایی همه جانبه ای را برای رشد کمی و کیفی شرکت های دانش بنیان به عمل آورده و برای کابردی کردن آن نیاز است که همه مسئولین پای کار باشند .

آزادی با تاکید بر لزوم رفع نیازها و مشکلات شرکت های دانش بنیان و فناور استان گفت: در میان مشکلات مختلف این شرکت ها، دو مشکل تامین مالی و تضامین و نیز بازارسازی بیش از همه مشهود است و باید برای رفع آنها اقدام اساسی صورت گیرد .

وی با تاکید بر لزوم ایجاد رابطه میان دانشگاه و صنعت گفت: آشتی این دو حوزه نیاز به واسطه هایی دارد و همه مسئولین باید برای فعال کردن این واسطه ها در استان تلاش کنند که برگزاری این رویداد گامی در این مسیر است .

احسان داهی مدیرعامل شرکت توسعه صنعت شریف و مجری برگزاری این رویداد هم در حاشیه برگزاری این رویداد در جمع خبرنگاران گفت: این دومین رویداد تبادل فناوری در سطح کشور است که به این شکل برگزار می شود .

وی افزود: در سایر رویدادها تنها نیاز صنایع اعلام می شود، اما در این رویداد در کنار این اعلام نیاز، از طریق ارتباطی که با شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور برقرار کرده ایم، برای رفع این نیازها اقدام شده است .

وی افزود: در حقیقت در این رویداد عرضه و تقاضاهای فناورانه به هم متصل می شوند .

داهی گفت: خوشبختانه این رویداد از طریق ارتباطی که میان صنایع و شرکت های دانش بنیان و واحدهای فناور ایجاد کرده به انعقاد هفت تفاهم نامه و یک قرارداد همکاری منجر شده است .

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

منبع خبر

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه

پارک علم و فناوری جهاد دانشگاهی کرمانشاه یک پارک علم و فناوری در شهر کرمانشاه می باشد

    نظرات