جلسه مشترک فی مابین پارک علم و فناوری لرستان و دانشگاه علوم پزشکی لرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری لرستان جلسه مشترک فی مابین پارک علم و فناوری لرستان و دانشگاه علوم پزشکی لرستان در محل این پارک برگزار گردید. در این جلسه پیرامون راهکارهای همکاری فی‌مابین پارک علم و فناوری لرستان و دانشگاه علوم پزشکی لرستان بحث و تبادل نظر شد.

رئیس پارک علم و فناوری لرستان گفت: وظیفه ذاتی پارک کمک به توسعه اکوسیستم نوآوری و فناوری در استان است و در این راه همکاری لازم با دانشگاه علوم پزشکی جهت راه اندازی مراکز رشد فعال در حوزه های مربوطه را داریم.

فرهاد نامداری افزود: مجوز فعالیت مراکز رشد از سوی شورای عالی گسترش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صادر می‌شود و فناورانی که در این مراکز رشد مستقر شوند می توانند از مزایای قانونی مصوب از جمله معافیت های مالیاتی و گمرکی بهره‌مند شوند.

وی تشریح کرد: قدم اول برای اینکه شرکت‌های مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم پزشکی بتوانند از مزایای قانونی استفاده کنند، انعقاد تفاهم نامه همکاری فی مابین این پارک و دانشگاه علوم پزشکی است. سپس پارک تلاش خواهد کرد مجوز این مرکز رشد مشترک را از وزارت عتف اخذ نماید.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی لرستان اذعان نمود: فضای کارگاهی و حمایت های پارک علم و فناوری جهت رشد شرکت ها بسیار حائز اهمیت است. همچنین شرکت‌هایی که در مرکز رشد بلوغ می یابند و به عبارتی خروجی های موفق مراکز رشد می توانند به پارک وارد شوند. لذا دانشگاه علوم پزشکی لرستان با الگوگیری از سایر دانشگاه های علوم پزشکی کشور که مرکز رشد همکار با پارک های علم و فناوری دارند و در صورت اخذ تاییدیه لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این موضوع را در دستور کار قرار خواهد داد.

بهرام رسولیان بیان کرد: طی مذاکرات صورت گرفته با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، راه اندازی مرکز نوآوری در محل دانشگاه علوم پزشکی لرستان با محوریت فناوری های حوزه سلامت راه اندازی خواهد شد.

وی افزود:  برآورد لازم جهت تکمیل این مرکز است مبلغ ۷ میلیارد تومان می باشد که تاکنون مبلغ یک میلیارد تومان از محل اعتبارات معاونت در قالب اسناد خزانه به این مرکز اختصاص داده شده است.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری استان لرستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان

پارک علم و فناوری استان لرستان یک پارک علم و فناوری در شهر خرم آباد می باشد

    نظرات