امضاء تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک پارک علم و فناوری فارس و دانشگاه سلمان فارسی کازرون  در دانشگاه این شهرستان

امضاء تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک پارک علم و فناوری فارس و دانشگاه سلمان فارسی کازرون در دانشگاه این شهرستان

امضاء تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک پارک علم و فناوری فارس و  دانشگاه سلمان فارسی کازرون  در دانشگاه این شهرستان

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری فارس،  رئیس دانشگاه سلمان فارسی کازرون با اشاره به تعاملات صورت گرفته طی ماه‌های اخیر با پارک علم و فناوری فارس، ضمن تقدیر از همراهی‌های دکتر ذوالقدر و مجموعه مدیریتی این پارک، اظهار امیدواری نمود با انعقاد تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک دانشگاه سلمان فارسی کازرون و پارک علم و فناوری فارس، شاهد آغاز فصلی جدید در حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و همچنین توسعه فعالیت‌های علمی و فناورانه در دانشگاه سلمان فارسی کازرون به عنوان قطب علمی شهرستان کازرون و غرب استان فارس باشیم.

در این نشست، دکتر امین‌رضا ذوالقدر، رئیس پارک علم و فناوری فارس نیز طی سخنانی با تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته از سوی ریاست دانشگاه سلمان فارسی کازرون و مجموعه این دانشگاه، خاطر نشان نمود: برآورد فعالیت‌های انجام شده، حاکی از آن است که فعالیت‌های متعدد و زیادی در دانشگاه سلمان فارسی کازرون پیگیری شده و در دست پیگیری است که در مجموع می‌تواند منجر به ارتقاء جایگاه این دانشگاه شود.

رئیس پارک علم و فناوری فارس همچنین تصریح نمود: حرکت دانش‌بنیانی در کشور، یک حرکت نوپا است و به مدد تلاش‌هایی که از طرف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صورت گرفته، این حرکت توسعه پیدا کرده است. ظرفیت نخبگانی ما در سطح شهرستان‌ها به گونه‌ای است که سرمایه مناسبی برای استقرار نهادهای حامی فعالیت‌های نوآورانه فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد کرده است و در همین راستا در شهرستان کازرون می‌توان با استفاده از ظرفیت‌های دانشگاه سلمان فارسی کازرون، فعالیت‌های این مسیر را به گونه‌ای مناسب ساماندهی و حمایت کرد. امضاء تفاهم‌نامه بین دانشگاه سلمان فارسی کازرون و پارک علم و فناوری فارس، می‌تواند به تقویت این مهم کمک نماید.

گفتنی است در آیین امضاء تفاهم‌نامه دانشگاه سلمان فارسی کازرون، حجت‌الاسلام صباحی، امام جمعه کازرون، بخرد، فرماندار ویژه شهرستان کازرون، میرشکاری، مسئول دفتر نماینده مردم شریف شهرستان‌های کازرون و کوهچنار در مجلس شورای اسلامی نیز طی سخنانی، ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در جهت توسعه دانشگاه سلمان فارسی کازرون و ارتقاء سطح کمی و کیفی آن، بر ضرورت حمایت از فعالیت‌های علمی و دانشگاهی در سطح شهرستان تاکید نمودند.

تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک دانشگاه سلمان فارسی کازرون و پارک علم و فناوری فارس، با رویکرد حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور تنظیم شده و زمینه‌ای ایجاد می‌نماید که شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور جذب شده در دانشگاه سلمان فارسی کازرون، پس از طی مراحل قانونی، از تسهیلات و حمایت‌های پارک علم و فناوری فارس برای تولید و عرضه محصولات خود و سایر خدمات مورد نیاز دیگر بهره‌مند شوند.

همچنین در حاشیه این مراسم، دکتر ذوالقدر با حضور در پردیس ۷۸هکتاری دانشگاه سلمان فارسی کازرون به عنوان بزرگترین پروژه توسعه فضاهای دانشگاهی در غرب استان فارس، از ساختمان‌های احداث شده و کارگاه‌های فعال این پردیس بازدید نمود.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری فارس

منبع خبر

پارک علم و فناوری فارس

پارک علم و فناوری فارس

پارک علم و فناوری فارس یک پارک علم و فناوری در شهر شیراز می باشد

    نظرات