مدیر اداره کل روابط عمومی وزارت علوم در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری: مجموعه وزارت عتف باید پاسخگوی رسانه‌ها باشند.

مدیر اداره کل روابط عمومی وزارت علوم در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری: مجموعه وزارت عتف باید پاسخگوی رسانه‌ها باشند.

دکتر ندا شفیعی در آخرین روز از اجلاس روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری که در مرکز پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد، در خصوص اهمیت جایگاه روابط عمومی‌ها، اظهار کرد: نباید روابط عمومی را در دانشگاه‌ها تدارکاتچی بدانیم بلکه باید بازوان اجرایی وزارت علوم باشند و این مهم نیاز به فراهم کردن شرایطی دارد.
وی با بیان اینکه افکارسنجی و آینده پژوهی در حیطه آموزش عالی بسیار اهمیت دارد، گفت: ارتباط بین رسانه‌ها اهمیت زیادی دارد. رسانه‌ها یاوران وزارتخانه و روابط عمومی‌ها هستند. باید روابط خوبی با رسانه‌ها داشته باشیم.
شفیعی خاطر نشان کرد: نباید روابط عمومی را تبعیدگاه افرادی کنیم که کار نمی‌کنند و بی‌انگیزه هستند. یکی دیگر  از مشکلات این است که روابط عمومی‌های ما زیرساخت‌های قوی ندارند.
مدیر اداره کل روابط عمومی وزارت علوم با تاکید بر اینکه روابط عمومی باید لحظه به لحظه از اتفاقات یک مجموعه اطلاع داشته باشد، گفت: روابط عمومی باید امین ما باشد. همچنین وضعیت مطلوب روابط عمومی زمانی اتفاق می‌افتد که برنامه و بودجه مستقل داشته باشند، ساختار تشکیلاتی قوی داشته باشند، امکانات و تجهیزات آنها به‌روز رسانی شود و کارشناس خبره وجود داشته باشد.
وی با بیان اینکه مهمترین نکته این است که رییس یک سازمان به اطلاع‌رسانی اعتقاد داشته باشد، گفت: باید از ظرفیت رسانه‌ها استفاده کرد. رسانه‌ها شاکی‌ هستند از اینکه مسئولان پاسخگو نیستند و از طریق روابط عمومی هم نتیجه نمی‌گیرند.
مدیر اداره کل روابط عمومی وزارت علوم با بیان اینکه «عدم پاسخگویی نشانه ضعف و ایراد در کار است»، تاکید کرد: گذشت دوره‌ای که روابط عمومی پنهان‌کار یک سازمان بود. روابط عمومی وکیل مدافع مردم، نزد سازمان و وکیل مدافع سازمان نزد مردم است و می‌خواهد شفاف‌سازی کند.
وی خطاب به روسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری، گفت: بر اساس بند چ، موظفیم که یک درصد از بودجه خود را به صدا و سیما بدهیم و چه هزینه کنیم یا نه، پایان سال، برگشت می‌خورد. بنابراین از این فرصت باید برای انعکاس دستاوردها از طریق صدا و سیما استفاده کرد.
شفیعی از برگزاری جشنواره «رسانه و عتف» خبر داد و گفت: با توجه به تاکیدات رهبری و رییس‌جمهوری بر اطلاع‌رسانی و با توجه به گستردگی حوزه‌های آموزش عالی و مراکز پژوهش و فناوری با همکاری روابط عمومی دانشگاه‌ها و پارک‌ها، قصد داریم جشنواره رسانه و عتف را در مناطق ده‌گانه برگزار کنیم.
وی زمان اعلام فراخوان را اول مهرماه سال جاری اعلام کرد و گفت:  مصاحبه، گزارش، گفت‌وگوی تخصصی، موشن‌گرافی، کلیپ و ... حتی نقد منصفانه و سازنده در این جشنواره شرکت داده می‌شوند.
مدیر اداره کل روابط عمومی وزارت علوم افزود: جشنواره نهایی، اسفندماه با معرفی برگزیدگان مناطق و رسانه‌های سطح کشور که بهترین تولیدات را در آموزش عالی دارند، برگزار می‌شود.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری کردستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان یک پارک علم و فناوری در شهر سنندج می باشد

    نظرات