معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اعلام کرد: بودجه معاونت فناوری برای کارآفرینی صرف می شود

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم اعلام کرد: بودجه معاونت فناوری برای کارآفرینی صرف می شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم دکتر علی خیرالدین در اجلاس روسای دانشگاه‌ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشی و فناوری کشور گفت: ماده ۳۸ قانون حمایت از دانش‌بنیان می‌گوید که وزارت علوم مجاز است در چارچوب قانون و مقررات نسبت به جذب و بکارگیری ۳۰۰ متخصص اقدام کند.

وی افزود: در حال پیگیری دریافت مجوز برای جذب ۳۰۰ نیروی متخصص برای فعالیت در پارک‌های علم و فناوری هستیم و طبق قانون هم سازمان برنامه و بودجه باید در چارچوب قوانین و مقررات، منابع و بودجه لازم را تامین کند.

خیرالدین تصریح کرد: بند ت ماده ۶ به وزارت علوم و وزارت بهداشت اجازه تاسیس پردیس‌های علم و فناوری را داده که آن‌ها را ایجاد کرده ایم و آن‌ها مراکز رشدی هستند که موافقت اولیه آن‌ها را داشته ایم.

او ادامه داد: موافقت اولیه یک پارک علم و فناوری تخصصی و دانشگاه جامع امام حسین را داده ایم لذا سیاست ما این است که پارک‌های علم و فناوری زیاد نشوند،  اما افزایش پارک‌های علم و فناوری خصوصی به نفع ماست.

معاون وزیر علوم اضافه کرد: برای تاسیس مراکز رشد باید مسیر معاونت فناوری، هیات امنا و شورای گسترش آموزش عالی طی شود و معاونت در حدود یک هفته شرایط  را بررسی و در صورت تایید مجوز مقدماتی را می دهد.

لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری کردستان

منبع خبر

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان

پارک علم و فناوری کردستان یک پارک علم و فناوری در شهر سنندج می باشد

    نظرات