دکتر خیرالدین: هدف اصلی جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری، مردمی‌سازی فناوری در جامعه است

دکتر خیرالدین: هدف اصلی جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری، مردمی‌سازی فناوری در جامعه است

دکتر خیرالدین: هدف اصلی جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری، مردمی‌سازی فناوری در جامعه است

به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری استان قم و به نقل از اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر علی خیرالدین در اولین جلسه شورای سیاستگذاری فیلم کوتاه فناوری و نوآوری که در محل وزارت علوم برگزار شد، گفت: مفاهیم فناوری و نوآوری اگر برای مردم ملموس و قابل فهم نباشد و با زندگی مردم هم ارتباط نداشته نباشد مسیر رشد تکاملی خودرا در جامعه پیدا نمی کند.

وی تاکید کرد:  باید در جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری به آثار هنری مرتبط با  فناوری های کاربردی و قابل استفاده برای مردم  و مزایای استفاده از روش های فناورانه و نوآورانه تاکید کنیم و از توجه صرف به فناوری های سطح بالای مورد استفاده در صنایع پرهیز کنیم.

معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم افزود: استمرار جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری یک ضرورت است و باید هر سال توسط یک پارک علم و فناوری با حفظ استقرار دبیرخانه دایمی جشنواره در پارک علم و فناوری قم برگزار شود و حتی هر چند سال یک بار با گسنتره بین المللی برگزار شود.

خیرالدین بر جذب مشارکت استانداری ها و دستگاه‌‌های اجرایی در  اولین جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری تاکید کرد و گفت: در محورهای جشنواره به بومی سازی فناوری ها و حل مشکلات جامعه در صنعت و کشاورزی با استفاده از فناوری اشاره شود.

مدیرکل پشتیبانی امور فناوری وزارت علوم نیز در این نشست گفت: برگزاری فیلم کوتاه فناوری و نوآوری در راستای ترویج فرهنگ فناوری در جامعه است و  انتظار داریم ابا این جشنواره یک جریان قوی برای تولید آثار هنری با موضوع فناوری را در کشور ایجاد کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین محمد لطفی نیاسر مدیرکل صدا و سیمای استان قم نیز در این نشست با اعلام حمایت ویژه خود از برگزاری اولین جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری توسط پارک علم و فناوری قم گفت: برگزاری این جشنواره باعث تقویت جریان رسانه ای شرکت های دانش بنیان می شود.

وی افزود: برگزاری این جشنواره باعث می‌شود پارک های علم و فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان قابلیت‌های رسانه‌ای خود را تقویت کنند و آثاری تولید کنند که در رسانه های جمعی قابلیت انتشار داشته باشد.

دکتر خیراله رهسپار فرد رئیس پارک علم و فناوری قم در این نشست محورها و زمان‌بندی برگزاری جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری توسط این پارک اعلام کرد و اعضای شورای سیاستگذاری نظرات خود را در خصوص برگزاری مطلوب این جشنواره مطرح کرد.

گفتنی است نشست خبری برگزاری جشنواره فیلم کوتاه فناوری و نوآوری در اوایل مهرماه برگزار و فراخوان عمومی آن منتشر می‌شود.


کلمات کلیدی: لینک اصل خبر در سایت پارک علم و فناوری قم

منبع خبر

پارک علم و فناوری قم

پارک علم و فناوری قم

پارک علم و فناوری قم یک پارک علم و فناوری در شهر قم می باشد

    نظرات