آغاز به کار طرح دستیار فناوری در مرکز رشد

به گزارش روابط عمومی مرکز رشد، در راستای بهبود توانمندی دانشجویان در حوزه مهارت‌های مرتبط با کسب و کار و کارآفرینی و همچنین فراگیری مهارت های عملیاتی اشتغال اجرای «طرح دستیار فناوری» در مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان با همکاری پارک علم و فناوری مازندران آغاز شد.

بدین منظور ۷ شرکت مستقر در مرکز رشد دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، ۱۷ نفر از دانشجویان دانشگاه را که در این طرح ثبت نام نموده اند را بعد از طی مراحل مصاحبه جهت بکارگیری در تولید و تجاری سازی محصولات دانش بنیان خود انتخاب نمودند. در ادامه این دانشجویان با حضور در واحدها و هسته های فناور ذکر شده به کسب تجربه خواهند پرداخت.

مهم‌ترین هدف طرح دستیار فناوری، آشنا شدن دانشجویان با فضای واقعی کار در حین تحصیل است زیرا شرکت‌های عضو پارک‌های علم و فناوری و مراکز رشد فعالیت‌های فناورانه مختلفی انجام می‌دهند و حضور دانشجویان در چنین فضایی باعث تقویت مهارتهای کاربردی ایشان و تخصص ورود به بازار کار می شود. از طرفی با اجرای این طرح شرکت‌های فناور و دانش‌بنیانی که به دنبال نیروهای تحصیل کرده، آشنا با فضای کار و تربیت شده هستند؛ می توانند بدون پرداخت هزینه و دریک چارچوب منسجم قانونی از این مهم بهره ببرند. طرح «دستیار فناوری» با راهبری و هدایت دو نهاد دانشگاه و پارک های علم و فناوری در هر استان برنامه‌ریزی شده است.

لینک اصل خبر در سایت مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان

منبع خبر

مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان

مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان

مرکز رشد واحدهای فناوری طبرستان یک مرکز رشد در شهر ساری می باشد

    نظرات